Czy warto kupić laptop poleasingowy?

0
Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Szukasz komputera do użytku domowego lub dla dziecka? Zastanawiasz się, czy warto kupić używany laptop? Przeczytaj nasz mini poradnik. Znajdziesz w nim wiele ciekawych i wartościowych informacji, dzięki którym będziesz mógł podjąć właściwą decyzję.

Czy warto kupować laptopy poleasingowe?

Przeglądając różne oferty sprzedaży sprzętu komputerowego, z pewnością natrafisz na tzw. laptopy poleasingowe. Rozważ czy warto je kupić, biorąc pod uwagę liczne za i przeciw.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest notebook poleasingowy. Idea takiego rozwiązania działa analogicznie jak w przypadku samochodów służbowych. Elektronika jest użytkowana przez okres 2-3 lat, a następnie wymieniana na nową. Dla firmy korzystającej z tego typu usługi jest to bardzo wygodne. Pracownicy mają zawsze nowoczesne komputery z wyższej półki, a przedsiębiorstwo nie musi się martwić kosztami związanymi z utylizacją przestarzałych urządzeń.

Zobacz, co zyskuje nabywca używanego laptopa.

Przede wszystkim tanie urządzenie

Wynika to z faktu, że biznesowe maszyny w sklepach warte są od 3 do 5 tysięcy złotych. W naszej ofercie można je kupić za 1/3 ceny. W ich wnętrzu kryją się wydajne i niskonapięciowe procesory Intel Core I3 – I7 U np. marki Dell. Ich zaletą jest obniżone zużycie prądu. W praktyce oznacza to dłuższy czas pracy baterii i mniejszą liczbę cykli jej ładowania.

Duży wybór matryc o przekątnej od 10 do 16 cali

Zwykle wyświetlacze są matowe o dużych kątach widzenia w pionie i poziomie. Dzięki nim będziesz mógł komfortowo grać lub pracować nawet przy dużym nasłonecznieniu. Dodatkowo mają one żywe kolory i świetne standardy obrazu.

Ergonomiczne i łatwe w obsłudze klawiatury oraz touch pady

Zastosowane w nich technologie zapewniają krótszy czas reakcji.

Solidne i trwałe obudowy

Zwróć uwagę, że bardzo często wykonane są z aluminium. Nierzadko spotykane są smukłe linie i nowoczesny design. Dotyczy to zwłaszcza komputerów, które były eksploatowane przez kadrę zarządzającą.

Bateria

W większości przypadków można ją zastąpić nieużywaną, kupioną w sklepie lub outlecie. Poza tym oferuje dłuższy czas działania po jednym ładowaniu. Dla porównania nowe notebooki w przedziale cenowym do 2 tys. zł. zazwyczaj mają niewymienne baterie. Zatem mobilność sprzętu kończy się wraz z zakończeniem ich żywotności.

Odpowiadając na pytanie, czy warto kupować laptopy poleasingowe, weź pod uwagę opisane atuty. Z pewnością nie pożałujesz swojego wyboru. Zyskasz szybką maszynę o doskonałych parametrach.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując używany laptop?

Jeśli podjąłeś decyzję o zakupie używanego laptopa, wybierz dostępny model w sprawdzonym sklepie. Zapytaj o to, czy sprzęt został poddany przeglądowi technicznemu. Czy nastąpiła wymiana podzespołów, jeśli tak to jakich? Istotną informacją jest czas działania komputera zasilanego z baterii. Odbierając go od sprzedawcy, poproś o dokument potwierdzający gwarancję, która wynosi najczęściej 12 miesięcy. Gdy nie masz pewności, który notebook będzie odpowiedni do użytku domowego, możesz zapytać naszych konsultantów. Pomogą dopasować go do Twoich potrzeb. Jesteśmy do dyspozycji!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl