Eksperci Cebit podpowiadają, jak zaaranżować miejsce pracy z komputerem stacjonarnym

0
Eksperci Cebit podpowiadają, jak zaaranżować miejsce pracy z komputerem stacjonarnym

Spędzanie 8-10 godzin przed monitorem to standard dzisiejszych czasów, który dotyczy większości pracowników biurowych. Co więcej, wiele osób w ten sam sposób spędza czas wolny w domu. Dotyczy to także Ciebie? W takim razie powinieneś mieć świadomość tego, że wielogodzinne pozostawanie w pozycji siedzącej może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Aby temu przeciwdziałać, musisz odpowiednio przygotować swoje stanowisko pracy z komputerem stacjonarnym. W tym artykule eksperci Cebit przedstawiają najważniejsze, związane z tym zasady – poznaj je już teraz!

Ergonomia to podstawa przy pracy z komputerem

Jeśli w Twoim zawodzie komputer stacjonarny jest głównym narzędziem pracy, musisz połączyć ergonomię z wydajnością korzystania z niego. Miesiącami siedząc wiele godzin przy źle przygotowanym stanowisku komputerowym, narażasz się na problemy zdrowotne. Najbardziej cierpi układ mięśniowo-szkieletowy, który daje o sobie znać m.in. poprzez:

  • regularne dolegliwości bólowe w obrębie pleców oraz karku,

  • nieprzyjemne napięcie mięśni ramion,

  • nawracający ból głowy.

Jeśli masz nieodpowiednio ustawiony monitor i złe oświetlenie, nadmiernie obciążony będzie też Twój wzrok. To m.in. z powyższych powodów ważne jest stosowanie się do zasad przygotowania stanowiska pracy z komputerem stacjonarnym. Specjaliści z naszego sklepu Cebit z komputerowym sprzętem poleasingowym, który często mamy w świetnych promocjach, znają je doskonale. Ty także możesz je teraz poznać!

Odpowiednio zaaranżowane stanowisko pracy z komputerem stacjonarnym

Niezależnie od tego, jakie masz biurko, zasady organizacji komputerowego stanowiska pracy będą takie same. Bez znaczenia jest też rodzaj komputera, który może być klasyczny stacjonarny lub w formie stacji roboczej, np. HP Z400 Workstation. Najważniejsze jest:

  • korzystanie z komfortowego fotela,

  • prawidłowe ustawienie sprzętu,

  • odpowiednie dobranie oświetlenia.

Oczywiście pamiętaj, że ważna jest również jakość wykorzystywanych przez Ciebie urządzeń komputerowych. Z pewnością zawsze powinieneś stawiać na wysokiej klasy monitory. Niejedna promocja na najlepsze modele wyświetlaczy, w tym poleasingowe, czeka na Ciebie w sklepie Cebit!

stanowisko-pracy-z-komputerem

Komfortowe siedzisko

Jeśli dużo pracujesz przy komputerze stacjonarnym, wyposaż swoje stanowisko pracy w dobrej klasy fotel. Powinien być odpowiednio wyprofilowany i oferować wiele możliwości regulacji. Ustawiając go, pamiętaj, aby:

  • lekko odchylić oparcie, zwykle najlepszy jest kąt około 15o,

  • podnieść siedzisko tak, żeby podczas siedzenia kolana były zgięte mniej więcej pod kątem prostym,

  • dostosować położenie podłokietników – powinieneś móc wygodnie trzymać na nich nadgarstki.

Ustawienie sprzętów: monitora, klawiatury, myszki

Wiele osób bagatelizuje kwestię ustawiania akcesoriów podłączanych do komputerów stacjonarnych. To duży błąd, szczególnie pod kątem umiejscowienia monitora. Powinieneś postawić go w odległości około 60 cm od oczu. Istotna jest też wysokość – zaleca się, aby górna krawędź wyświetlacza znajdowała się lekko poniżej linii wzroku. Jednocześnie należy go minimalnie odchylić do tyłu.

W przypadku myszki oraz klawiatury koniecznie postaw na urządzenia ergonomiczne. Są odpowiednio wyprofilowane, wymuszają naturalne ułożenie rąk i praca z nimi jest wygodna. Ten sprzęt peryferyjny również kupisz w naszym sklepie Cebit – już dziś dowiedz się o nas więcej i poznaj asortyment. Znajdziesz w naszym sklepie także duży wybór nowoczesnych komputerów poleasingowych w promocji, na które otrzymasz gwarancję!

Dobrze dobrane oświetlenie

Jeśli tylko możesz, przy pracy z komputerem za dnia staraj się maksymalnie wykorzystać naturalne światło dzienne. Z kolei po zmroku w pomieszczeniu powinieneś włączyć światło górne. Zaleca się także ustawienie na stanowisku komputerowym lampki biurkowej. Unikaj korzystania z monitora w półmroku lub w całkowicie zaciemnionym miejscu!

Dbaj o swój komfort na co dzień

Stosując się do powyższych zasad, zadbasz zarówno o swoje zdrowie, jak i komfort pracy. Korzystanie z ergonomicznego stanowiska komputerowego pozytywnie wpłynie również na Twoje samopoczucie. Oczywiście pamiętaj o zakupie dobrego sprzętu. Dobre komputery stacjonarne, w tym poleasingowe stacje robocze HP Z400 Workstation, znajdziesz na Cebit.pl. Mamy także monitory, urządzenia peryferyjne, drukarki i wiele więcej, a wszystko to w świetnych promocjach. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl