Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Funkcje smartwatcha, które pozytywnie wpłyną na Twoją codzienność

0
Funkcje smartwatcha, które pozytywnie wpłyną na Twoją codzienność

Pomimo dużej popularności smartwatchy, nadal wiele osób neguje ich przydatność w życiu codziennym. Często uważa się, że to zegarek z kilkoma opcjami dla ludzi aktywnych fizycznie. To prawda, ale tylko połowiczna! Funkcjonalność tego urządzenia jest znacznie szersza i doceni ją praktycznie każdy. W tym artykule nasi specjaliści sklepu Cebit z Wrocławia, oferującego akcesoria komputerowe, opisują ich 4 najciekawsze funkcje. Możliwe, że o nich nie wiedziałeś, dlatego zapraszamy do lektury. Sprawdź, dlaczego warto kupić smartwatch!

 

Smartwatch – mały gadżet z wielkimi możliwościami

Postęp w zakresie miniaturyzacji elektroniki sprawił, że w pozornie niewielkim gadżecie mogą skrywać się ogromne możliwości. Doskonałym tego przykładem jest opaska sportowa! Funkcje tego sprzętu wychodzą daleko poza takie podstawy jak zegarek, kalendarz czy stoper. Ma dotykowy wyświetlacz, wiele czujników i oprogramowanie co sprawia, że jest bardzo funkcjonalny.

Do tego nowe smartwatche są gadżetami zarówno praktycznymi, jak i bardzo stylowymi. Jak podkreślają specjaliści sklepu Cebit z akcesoriami komputerowymi, na rynku dostępne są modele przeznaczone dla:

 • mężczyzn, np. Garett Men Style z czarnym, eleganckim paskiem skórzanym,

 • kobiet, np. Garett Women Maya z piękną kopertą w złotym kolorze i różowym paskiem,

 • dzieci, np. Garett Kids 4G SIM, który ma wzmocnioną konstrukcję i pastelowe akcenty kolorystyczne.

Jednak dlaczego warto kupić taki sprzęt, a więc jakie ma funkcje przydatne w życiu codziennym?

Funkcje smartwatcha ułatwiające codzienność

Prawdą jest, że urządzenie to przydaje się sportowcom – głównie z tego powodu często określa się je mianem opaski sportowej. Osoby aktywne fizycznie mogą m.in. korzystać z takich narzędzi, jak:

 • miernik spalonych kalorii,

 • krokomierz,

 • monitor tętna,

 • pulsoksymetr.

Jednak warto zauważyć, że smartwatche mają wiele innych ciekawych funkcji. Dlaczego warto korzystać z tego sprzętu? Ułatwia życie codzienne m.in. poprzez:

 • wyświetlanie powiadomień ze smartfona,

 • możliwość wyszukiwania telefonu,

 • monitorowanie snu,

 • dostęp do narzędzia geolokalizacji, bardzo przydatnego dla rodziców.

przydatne-funkcje-smartwatch

Informowanie o połączeniach i powiadomieniach

Otrzymujesz na telefonie mnóstwo powiadomień o połączeniach lub wiadomościach czy pochodzących z aplikacji? Są uciążliwe, gdyż aby je sprawdzić, za każdym razem musisz wybudzać urządzenie. Jeśli jednak masz smartwatcha i sparujesz go ze smartfonem, wszystkie te informacje będą się wyświetlać na jego ekranie.

To funkcja niezwykle przydatna w życiu codziennym. Dzięki niej od razu zobaczysz, kto dzwonił, napisał, czy np. co pojawiło się na portalu społecznościowym. W prosty sposób odfiltrujesz powiadomienia, które w danym momencie są dla Ciebie mało ważne, bez konieczności brania telefonu do ręki.

Funkcja znajdowania telefonu

Jeśli często korzystasz z telefonu, zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się go przypadkowo zagubić. W praktycznie każdej opasce sportowej znajdziesz prostą funkcję pozwalającą na jego odszukanie. Po jej uruchomieniu smartfon zacznie wibrować i wydawać z siebie dźwięki, a więc szybko go zlokalizujesz.

Monitorowanie snu

Kolejną przydatną funkcją smartwatchy jest monitorowanie snu. Odpowiada za to specjalny czujnik znajdujący się w tym akcesorium. Zbierane przez niego dane „spływają” do aplikacji zainstalowanej na smartfonie. W niej możesz sprawdzać m.in. głębokość snu oraz jego fazy w poszczególnych godzinach. Program na tej podstawie określa jego jakość i wyświetla sugestie, jak ją podnieść.

Dla rodziców – możliwość geolokalizacji

Na koniec opcja, która z pewnością przyda się rodzicom. Smartwatch można wykorzystać do geolokalizacji. Wbudowany moduł GPS pozwala na śledzenie aktualnej pozycji opaski. Dzięki temu, korzystając np. z dowolnego sprzętu komputerowego, sprawdzisz, gdzie znajduje się Twoje dziecko, dbając tym samym o jego bezpieczeństwo.

Wybierz smartwatch dopasowany do Twoich potrzeb

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego warto korzystać ze smartwatcha. Pamiętaj, że urządzenie to może mieć też wiele innych funkcji, zależnie od możliwości danego modelu. Zdecydowałeś się na zakup takiego sprzętu? W dobrej cenie sprzedaje go nasz sklep komputerowy Cebit z Wrocławia – już dziś zapoznaj się z asortymentem. Kupisz u nas także komputery i akcesoria do nich. Zapewniamy fachowe wsparcie przy wyborze, dlatego zachęcamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl