Jak czyścić komputer? Odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania!

0
Jak czyścić komputer? Odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania!

Kurz nieustannie fruwa w powietrzu wypełniającym budynki, osiadając na wszystkim, co się w nich znajduje. Z tego powodu na pewno regularnie odkurzasz swój dom lub biuro, ale czy w czasie takiego sprzątania pamiętasz o sprzęcie komputerowym? W jego wnętrzu również gromadzą się zanieczyszczenia, które warto od czasu do czasu usunąć. W związku z tym dziś podpowiemy Ci, jak to zrobić, na które podzespoły zwrócić uwagę oraz w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć. Skorzystaj z porad specjalistów z naszego, mieszczącego się pod Wrocławiem, sklepu, w którym oferujemy między innymi używane, poleasingowe komputery stacjonarne!

Regularne porządki dają wymierne korzyści

Przede wszystkim musisz mieć świadomość tego, że obudowa komputera stacjonarnego nie jest hermetyczna. Jest wentylowana, aby krążące we wnętrzu powietrze mogło odbierać ciepło z szybko nagrzewającej się elektroniki. W rezultacie wpada do niej kurz, który stopniowo osadza się nie tylko na podzespołach, ale i ważnych elementach układu chłodzenia, w tym wentylatorach. O tym, że jest go w środku zbyt dużo, mogą świadczyć m.in.:

  • zmniejszenie wydajności działania komputera, szczególnie przy dużym obciążeniu,
  • głośna praca wiatraczków, które nieustannie działają z maksymalną prędkością obrotową,
  • częste resety lub wieszanie się systemu operacyjnego.

Jednak zdecydowanie nie warto czekać aż do wystąpienia jednego z tych problemów. Jako specjaliści ze sklepu z używanymi, poleasingowymi komputerami i akcesoriami do nich radzimy czyścić urządzenie regularnie. Takie działanie przynosi wymierne korzyści. Sprzęt komputerowy będzie działać wydajniej i ciszej. Do tego zmniejszysz ryzyko kosztownych awarii. Zbyt duża ilość kurzu może skończyć się przegrzaniem elektroniki, np. procesora CPU lub GPU, i jej trwałym uszkodzeniem.

Jakie akcesoria są potrzebne do konserwacji komputera?

Zanim zaczniesz czyścić wnętrze używanego sprzętu komputerowego, zaopatrz się w kilka podstawowych akcesoriów. Do dokładnego odkurzenia przydadzą się:

  • puszka ze sprężonym powietrzem,
  • specjalny pędzelek z drobnym, delikatnym włosiem,
  • miękka ściereczka, najlepiej z mikrofibry,
  • jednorazowe rękawiczki lateksowe,
  • pasta termoprzewodząca i termopady, jeśli od dawna używasz urządzenia.

Akcesoria do czyszczenia komputera

Które komponenty czyścić w komputerze stacjonarnym?

Gdy zabierasz się za konserwację używanego komputera stacjonarnego, musisz doczyścić każdy zakamarek jego obudowy. Wydmuchaj zalegający kurz sprężonym powietrzem, a wszelkie pozostałości doczyść miękką ściereczką.

Najbardziej musisz się skupić na układzie chłodzenia, płycie głównej i dyskach twardych. Usuń zanieczyszczenia z wszystkich radiatorów oraz wentylatorów. Płytki drukowane, czyli delikatne komponenty, oczyszczaj sprężonym powietrzem i omiataj pędzelkiem. Nie zapomnij o zasilaczu! Najlepiej przedmuchaj go poprzez kratki wentylacyjne. Zadbaj także o akcesoria komputerowe, czyszcząc m.in. klawiaturę, myszkę oraz monitor.

Jeśli komputer stacjonarny jest używany od długiego czasu, prawdopodobnie przyda się wymiana termopadów i pasty termoprzewodzącej. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, najlepiej oddaj sprzęt do profesjonalnego serwisu na kompleksowe czyszczenie układu chłodzenia.

Jak bezpiecznie czyścić sprzęt komputerowy?

Eksperci z naszego sklepu z poleasingowymi, używanymi komputerami radzą, aby zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Przede wszystkim odłącz sprzęt od zasilania i wypnij przewody od wszystkich akcesoriów. Oprócz tego powinieneś dotknąć czegoś metalowego, aby rozładować ładunki elektryczne, które mogły zgromadzić się na Twoim ciele. Polecamy również założenie lateksowych rękawiczek.

U nas znajdziesz swój wymarzony komputer!

Dzięki regularnej i dokładnej konserwacji sprzętu komputerowego zwiększysz jego wydajność. Oprócz tego wydłużysz żywotność kluczowych podzespołów elektronicznych, w tym procesora, pamięci RAM oraz karty graficznej. Oczywiście najpierw musisz takie urządzenie kupić i tutaj z pomocą przychodzi nasz sklep Cebit zlokalizowany pod Wrocławiem. Zamówisz u nas sprawdzony, poleasingowy komputer stacjonarny, na który wystawiamy długą gwarancję. Mamy również przydatne używane akcesoria komputerowe, monitory, drukarki i wiele więcej. Skorzystaj z atrakcyjnych cen i zamów już dziś - u nas znajdziesz swój wymarzony sprzęt!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl