Super Cena
Laptop DELL 5490 i5-7gen 8GB 256SSD 14" FHD 10PRO
Laptop DELL 5490 i5-7gen 8GB 256SSD 14" FHD 10PRO
2 250,00 zł 1 829,27 zł
szt.

rrp

aep1

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

ratki

Jak dbać o poleasingowy sprzęt komputerowy? Podpowiadamy! 0
Jak dbać o poleasingowy sprzęt komputerowy? Podpowiadamy!

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost cen elektroniki. Przyczynia się to do ogromnego zainteresowania komputerami stacjonarnymi i laptopami po leasingu. Są używane, a więc tanie i do tego zakup tych urządzeń jest bardzo bezpieczny, gdyż sprzedawcy wystawiają na nie gwarancję. Jednak jeśli chcesz, aby służyły Ci możliwie najdłużej, powinieneś odpowiednio się o nie zatroszczyć. W tym artykule specjaliści sklepu Cebit podpowiadają, jak dbać o poleasingowy sprzęt komputerowy – sprawdź już teraz!

 

Dbałość o sprzęt komputerowy to podstawa

Na początek należy podkreślić, że troszczyć się trzeba o każdy sprzęt komputerowy. Niezależnie od tego, czy kupujesz komputer nowy, czy używany, np. poleasingowy, zasady prawidłowej eksploatacji tych urządzeń są identyczne. Dotyczą one m.in.:

  • regularnego czyszczenia układu chłodzenia – niezwykle istotne w laptopach, które są podatne na przegrzanie,

  • zabezpieczania systemu operacyjnego przed złośliwym oprogramowaniem,

  • ochrony danych gromadzonych na dyskach twardych. 

Pamiętaj, że odpowiednio dbając o komputer, przede wszystkim wydłużasz jego żywotność. Do tego korzystanie z niego będzie bezpieczniejsze, a i wydajność sprzętu komputerowego dłużej utrzyma się na wysokim poziomie.

Kupiłeś lub masz poleasingowy sprzęt komputerowy w Twoim domu?

Jeśli kupiłeś lub już masz w domu poleasingowe laptopy czy komputery stacjonarne to znaczy, że dokonałeś świetnego wyboru. Urządzenia te w większości przypadków są w doskonałym stanie technicznym – nierzadko wyglądają jak nowe. Do tego przed sprzedażą przechodzą kompleksowe testy sprawności, na potwierdzenie czego wystawiania jest gwarancja.

Co ważne, w przypadku sprzętu komputerowego po leasingu, zwykle jest on sprzedawany z systemem operacyjnym. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, a i masz preinstalowane oprogramowanie, przez co komputer jest od razu gotowy do pracy. Jednak pomimo tego warto zainstalować kilka dodatkowych rzeczy.

Najważniejsze zasady dobrego użytkowania poleasingowego sprzętu komputerowego

Kwestie dotyczące tego, jak dbać o komputer są oczywiście ważne. Jednak najpierw, gdy wypakujesz poleasingowego laptopa czy stacjonarnego PC-ta i go uruchomisz, powinieneś:

  • przeprowadzić aktualizację wszystkich sterowników,

  • zainstalować dobre oprogramowanie antywirusowe,

  • uruchomić narzędzia do tworzenia kopii zapasowych – warto robić backup na wypadek awarii dysku twardego.

W późniejszym toku eksploatacji sprzętu komputerowego musisz przede wszystkim troszczyć się o jego czystość. Najważniejsze jest regularne odkurzanie wnętrza obudowy. Zwróć szczególną uwagę na elementy związane z chłodzeniem, w tym radiatory oraz wentylatory. Często trzeba także usuwać kurz i brud z kratek wentylacyjnych.

Dzięki powyższym działaniom chronisz komputer przed przegrzewaniem się jego kluczowych podzespołów, co może skracać ich żywotność.

komputer-czyszczenie

Sprawdzony serwis na wagę złota!

O ile do wnętrza komputera stacjonarnego łatwo się dostać, tak w przypadku laptopów jest to zadanie o wiele trudniejsze. Rozebranie ich zwykle wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i dostępu do profesjonalnych narzędzi. Co ważne, nieumiejętne wykonywanie tego procesu, może skończyć się uszkodzeniem różnych plastikowych elementów obudowy, taśm połączeniowych czy gniazd.

Z tego powodu warto podjąć współpracę z dobrym serwisem, który wie, jak zadbać o sprzęt komputerowy. Możesz zlecić fachowcom wykonanie okresowego przeglądu np. poleasingowego ultrabooka. W ramach takiej usługi zajmą się oni m.in.:

  • rozebraniem i odkurzeniem wnętrza obudowy,

  • dokładnym wyczyszczeniem układu chłodzenia,

  • wymianą pasty termoprzewodzącej i termopadów na procesorach oraz innych, kluczowych układach scalonych.

Pamiętaj, że czystość wnętrza takiego sprzętu i jego chłodzenia jest ważna nie tylko z punktu widzenia żywotności urządzenia. Troszcząc się o nią, dużo dłużej będziesz się cieszyć pracą komputera poleasingowego z maksymalną wydajnością.

Dbaj o sprzęt, aby służył Ci latami!

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już dokładnie, jak dbać o poleasingowy komputer stacjonarny lub laptopa. Pamiętaj, że prace związane z czyszczeniem wnętrza tych urządzeń powinieneś zostawić w rękach fachowców. Zyskasz pewność, że będą Ci służyć latami. Jeśli natomiast dopiero planujesz zakup używanego sprzętu komputerowego, skorzystaj z oferty sklepu Cebit! Sprzedajemy nowoczesne PC-ty po leasingu od najlepszych producentów – zapraszamy do zakupu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl