Jak wybrać serwer dla firmy? Przeczytaj co radzą eksperci!

0
Jak wybrać serwer dla firmy? Przeczytaj co radzą eksperci!

Sercem infrastruktury informatycznej jest serwer, który wykorzystuje się m.in. do przechowywania danych, obsługi magazynu czy zamówień online. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych wyspecjalizowanych urządzeń. Różnią się między sobą przede wszystkim wydajnością działania oraz budową. Z tego powodu, jeśli kupujesz taki sprzęt do firmy, swój wybór musisz dobrze przemyśleć. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z poradami naszych ekspertów!

Jak dobrać serwer do potrzeb?

Zanim udasz się do sklepu, dobrze zastanów się, do czego dokładnie chcesz wykorzystywać serwer. To na tej podstawie dobierzesz parametry sprzętu. Łatwiej będzie Ci także ustalić koszty inwestycji. Do zakupu musisz doliczyć cenę oprogramowania oraz wydatki związane m.in. z utrzymaniem urządzenia.

Najważniejsze jest, by unikać nadmiernych oszczędności. Dobry serwer musi być wyposażony w wysokiej klasy podzespoły. To gwarancja wydajności ich działania, jak i niezawodności. Jeśli chcesz obniżyć cenę zakupu, możesz zdecydować się na sprzęt poleasingowy. W naszym sklepie zlokalizowanym w okolicach Wrocławia kupisz m.in. urządzenia marki Dell. Choć są używane, to sprzedawane z gwarancją i pewniejsze niż nowe od nieznanych producentów.

Kiedy wiesz już, do czego dokładnie będzie Ci potrzebny serwer, możesz zabrać się za jego poszukiwania. Przed zakupem zwróć uwagę na:

  • budowę urządzenia - tower, rack lub blade,
  • wydajność sprzętu.

Tower, rack, blade: czym różnią się te typy serwerów?

Jeśli prowadzisz niewielką firmę i będziesz korzystał ze stosunkowo prostego serwera, polecamy wybór urządzenia w formie tower. Sprzęt ten swoją budową przypomina klasyczny komputer. Zajmuje niewiele miejsca, jest energooszczędny i prosty w obsłudze. W naszym sklepie kupisz go w dobrej cenie w wersji poleasingowej, np. Dell PE T610.

Do bardziej zaawansowanych zastosowań zalecany jest zakup urządzenia w formie rack. Obudowa ta przeznaczona jest do montażu w specjalnych szafach, których wielkość dopasowujesz do potrzeb. Rozwiązanie to zwiększa porządek w pomieszczeniu serwerowym, a do tego gwarantuje ogromne możliwości rozbudowy w przyszłości.

Ostatnią opcją jest tzw. konstrukcja kasetowa, która wykorzystuje obudowę typu blade. Używa się jej przede wszystkim w zakładach przemysłowych. We wnętrzu takiej skrzynki znajdują się już zasilacze oraz wszystkie elementy chłodzenia. Jest ona przystosowana do montażu wielu serwerów i różnych modułów rozszerzających, np. nośników pamięci masowej.

Parametry, które należy wziąć pod uwagę

Niezależnie czy wybierzesz serwer nowy, czy poleasingowy, zawsze musisz zwrócić uwagę na parametry. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • rodzaj zastosowanego procesora - w rozwiązaniach serwerowych ważniejsza jest liczba rdzeni niż ich częstotliwość taktowania,
  • jakość i pojemność pamięci masowej,
  • obsługiwane przez dysk twardy interfejsy,
  • obecność funkcji odłączania i dołączania nośników danych „na gorąco”, czyli bez konieczności wyłączania serwera.

Pamiętaj także o dobrym zasilaniu. Sprzęt musi pracować stabilnie w każdych warunkach, niezależnie od obciążenia. Niskiej jakości zasilacz często okazuje się zbyt słaby. Co więcej, urządzenie takie stwarza realne ryzyko uszkodzenia różnych układów elektronicznych, a nawet utraty danych!

Nasze rekomendacje w wersji poleasingowej

Jeśli stawiasz na sprzęt poleasingowy, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. W naszym sklepie we Wrocławiu sprzedajemy wyłącznie sprawdzone serwery najlepszych producentów. Dobrym wyborem może być m.in. Dell:

  • PE T610 w obudowie typu tower - dwa 6-rdzeniowe CPU Intel XEON E5645, 16 GB pamięci RAM i 2 potężne zasilacze,
  • PowerEdge R710 do szafy rack - 2 czterordzeniowe procesory z 8 MB pamięci cache, 32 GB RAM DDR3,
  • T620 - model tower z wydajnym procesorem, szybką pamięcią RAM DDR3 oraz z kontrolerem RAID.

Wybierz sprawdzony sprzęt dla biznesu!

Pamiętaj, że zawsze najważniejsze jest dopasowanie tych urządzeń do potrzeb firmy. Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie, postaw na sprawdzone i wydajne serwery poleasingowe. Już dziś zamów je w naszym sklepie internetowym Cebit spod Wrocławia. W dobrych cenach sprzedajemy nowoczesny sprzęt od takich producentów jak Dell. Zamawiając je u nas, otrzymasz długą gwarancję!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl