Komputer stacjonarny – relikt przeszłości czy ponadczasowy i wytrzymały sprzęt elektroniczny?

0
Komputer stacjonarny – relikt przeszłości czy ponadczasowy i wytrzymały sprzęt elektroniczny?

Patrząc na reklamy sprzętu komputerowego, można dojść do wniosku, że rynek został zdominowany przez notebooki. Rozwój technologiczny sprawił, że laptopy są dziś poręczne, mobilne i mogą dorównywać mocą dobrym, markowym PC-tom. Czy to oznacza, że komputer stacjonarny powoli odchodzi w niepamięć, stając się reliktem przeszłości? A może wręcz przeciwnie jest urządzeniem ponadczasowym, którego zakup wciąż się opłaca? Sprawdź, co na ten temat sądzą specjaliści sklepu Cebit.pl spod Wrocławia, sprzedającego nowy i poleasingowy sprzęt elektroniczny!

Komputer stacjonarny, czyli nasze pierwsze okno na świat

Choć laptopy mają dziś swój „złoty okres”, tak to PC-ty były naszym pierwszym oknem na świat. Zapoczątkowały erę tzw. komputerów osobistych, czyli „Personal Computer”, od których to słów utworzony został ten skrót. Wszystko zaczęło się w roku 1981, kiedy to firma IBM zaprezentowała pierwszy model domowego sprzętu komputerowego – PC 5150. Mieścił się na biurku, co w tamtych latach było prawdziwą rewolucją. Dołączano do niego mały, monochromatyczny monitor, który stawiało się na jego obudowie, oszczędzając tym samym miejsce.

Oczywiście od tego czasu urządzenia te przeszły wiele rewolucji. Związane jest to zarówno z postępującą miniaturyzacją elektroniki, jak i wykładniczym tempem przyrostu mocy obliczeniowej. Jednocześnie rozwój technologiczny przyczynił się do popularyzacji mobilnego sprzętu elektronicznego. Pomimo tego PC-ty wciąż mają szerokie zastosowanie i często są najlepszym wyborem.

Czym charakteryzują się komputery stacjonarne, komu są polecane i jakie akcesoria trzeba do nich dokupić? Na te pytania odpowiadają specjaliści sklepu Cebit.pl spod Wrocławia, w którym tanio kupisz m.in. markowy, poleasingowy i nowy sprzęt komputerowy!

Czym charakteryzuje się komputer stacjonarny?

Najbardziej charakterystyczną cechą PC-ta jest jego stacjonarna konstrukcja. Ma nieporęczną obudowę i pozbawiony jest baterii. Jest to typowy sprzęt do użytku domowego lub biurowego, który pomimo topornej formy, ma wiele zalet. Pośród najważniejszych należy wymienić:

 • niższą cenę w porównaniu do urządzeń mobilnych o podobnej mocy obliczeniowej,

 • bardzo wysoką wydajność,

 • wygodę użytkowania pod warunkiem zakupu monitora o dużej przekątnej,

 • pełną swobodę w zakresie modernizacji, wymiany podzespołów na nowocześniejsze,

 • wyjątkową trwałość, czego najlepszym dowodem są sprzedawane w naszym sklepie, markowe komputery poleasingowe, na które udzielamy gwarancji.

Dla kogo komputer stacjonarny sprawdzi się najlepiej

Zerową mobilność PC-tów można uznać za wadę, ale zastanów się, czy naprawdę jest ona dla Ciebie istotna. Jeśli z komputera korzystasz głównie w domu lub biurze, a w podróży w zupełności wystarcza Ci smartfon lub tablet, zakup notebooka może być nieopłacalny. Model stacjonarny jest idealny m.in. dla:

 • osób chcących stworzyć domowe centrum rozrywki multimedialnej,

 • firm poszukujących niezawodnego i taniego sprzętu do pracy biurowej,

 • specjalistów potrzebujących wydajnych urządzeń komputerowych, np. grafików, programistów czy architektów.

popularny stacjonarny gaming

Zajmujesz się gamingiem? Postaw na komputer stacjonarny!

Z racji dużej mocy i przystępnej ceny komputery stacjonarne, szczególnie markowe, cieszą się niesłabnącą popularnością pośród graczy. Tutaj najważniejszą zaletą są wspomniane możliwości rozbudowy. Technologia produkcji gier stale się rozwija, a wraz z nią rosną wymagania sprzętowe do ich uruchomienia. Mając sprzęt gamingowy, można gonić za tymi zmianami i zamiast kupować nowy, wymieniać pojedyncze podzespoły.

Jeśli jesteś graczem, polecamy Ci nasze markowe, poleasingowe lub nowe komputery stacjonarne. W sklepie Cebit.pl spod Wrocławia znajdziesz wiele modeli w świetnych cenach, w tym HP Elite 8300 Tower oraz ADAX DRACO WXHC10100F C3!

Niezbędne akcesoria

Ponieważ kupując PC-ta otrzymujesz tylko stację bazową, a więc sam komputer stacjonarny, aby z niego korzystać, musisz zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Do tych niezbędnych należy zaliczyć:

 • monitor,

 • klawiaturę oraz mysz,

 • głośniki.

Poszukujesz wydajnego sprzętu? Wybierz komputer stacjonarny!

Jak widzisz PC-tom daleko jeszcze do uzyskania statusu reliktu przeszłości. Gdy mobilność nie jest dla Ciebie kluczowa, zakup modelu stacjonarnego będzie świetną decyzją. Szukasz wydajnego sprzętu komputerowego? Skorzystaj z oferty naszego sklepu Cebit.pl zlokalizowanego pod Wrocławiem. Sprzedajemy markowe komputery nowe i używane, a także monitory poleasingowe oraz wiele akcesoriów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl