Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Monitor dla grafika – ile kosztuje?

0
Monitor dla grafika – ile kosztuje?

Podstawowymi narzędziami pracy osoby zajmującej się projektami graficznymi są komputer oraz podłączony do niego monitor. Jednak o ile jest ona w stanie pracować nawet na nieco słabszym sprzęcie komputerowym, tak uzyskanie zamierzonych efektów będzie niemożliwe bez dobrego wyświetlacza. Modele przeznaczone dla grafików muszą cechować się najwyższą jakością obrazu, co przekłada się na wyższą ich cenę względem np. odpowiedników biurowych. Jesteś ciekaw, co dokładnie na nią wpływa? W artykule wyjaśniają te specjaliści sklepu Cebit spod Wrocławia – zapraszamy do lektury!

 

Co wpływa na cenę monitorów dla grafików?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest to, że monitor dla grafika powinien precyzyjnie wyświetlać kolory. Widoczne na ekranie odcienie barw muszą być zgodne z rzeczywistością. W praktyce oznacza to, że pozostaną bez zmian np. po wydrukowaniu projektu graficznego.

Jednak jak podkreślają specjaliści sklepu Cebit spod Wrocławia, oferującego nowy i poleasingowy sprzęt komputerowy, brać należy pod uwagę także charakter pracy takich ludzi. Spędzają przed komputerami całe dnie, w zasadzie bez przerwy wpatrując się w wyświetlacze. Z tego powodu ważna jest również częstotliwość odświeżania obrazu, jego ostrość i jasność – wszystko to ogranicza zmęczenie wzroku.

W efekcie ekrany dla grafików powinny:

  • mieć wysoką rozdzielczość i dużą przekątną,

  • wyświetlać szeroką paletę barw,

  • cechować się dobrej jakości matrycą.

To właśnie powyższe cechy są głównymi wyróżnikami tych wyświetlaczy komputerowych, mającymi największy wpływ na ich cenę. Jeśli chcesz tanio kupić dobry monitor do komputera, na którym komfortowo będziesz realizować projekty graficzne, skorzystaj z oferty sklepu Cebit.pl.

Rozdzielczość i przekątna

Im większa przekątna wyświetlacza do komputera, tym lepiej, gdyż zapewnia rozleglejszy obszar roboczy. Jeśli jest odpowiednio duża, pozwala na pracę z nawet kilkoma okienkami znajdującymi się na wierzchu, przy zachowaniu ich czytelności. W przypadku monitorów dla grafików obecnie zazwyczaj absolutnym minimum jest 27 cali, choć nierzadko używa się ekranów 30-calowych i większych.

Tak duża przekątna tego sprzętu komputerowego wymaga, aby oferował wysoką rozdzielczość. Będące jeszcze do niedawna standardem FullHD, obecnie zwykle jest już niewystarczające. Przy tak dużych ekranach zapewnia zbyt niskie zagęszczenie pikseli, co przekłada się na pogorszenie ostrości obrazu. Specjaliści sklepu Cebit z komputerami radzą grafikom zakup monitorów 2K lub 4K.

Paleta barw

Jak już wspominaliśmy, jakość odwzorowania kolorów oraz ich zakres tonalny mają kluczowe znaczenie w pracy grafika. Dlatego monitory do komputerów przeznaczone dla tych specjalistów muszą wyświetlać szeroką paletę barw. Najczęściej wybierane są urządzenia z matrycą spełniającą standardy AdobeRGB – kupując taki sprzęt komputerowy, upewnij się, że ma potwierdzający to certyfikat.

Oprócz tego wybierz model, w którym producent udostępnił profesjonalne narzędzia do kalibracji kolorów. Powinieneś mieć szerokie możliwości w zakresie ustawiania:

  • przestrzeni barw,

  • jasności podświetlenia,

  • kontrastu,

  • korekcji gamma.

paleta-barw

Matryca

Obecnie większość grafików stawia na monitory z matrycą IPS bądź AH-IPS. Obie wyświetlają 24-bitowe kolory i bardzo precyzyjnie je odwzorowują. Oczywiście wyświetlacze do komputerów wykorzystujące powyższą technologię są znacznie droższe od m.in. modeli TN.

Pamiętaj, aby podczas wyboru zwrócić uwagę na powłokę matrycy – może być błyszcząca lub matowa. Specjaliści sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym radzą, aby dobrze przemyśleć zakup pod tym kątem. Pierwszy rodzaj doskonale oddaje kolory, ale za to intensywnie odbija światło, co w niektórych warunkach oświetleniowych może utrudniać pracę. Z kolei drugi ogranicza odblaski, ale za to widoczne na nim barwy są lekko „sprane”.

Postaw na wysoką jakość z Cebit.pl

Choć niewątpliwie dobre wyświetlacze dla grafików są droższe, od modeli biurowych, tak pamiętaj, że ich zakup to inwestycja. Mając dobry ekran, będziesz mógł rozwijać się w swoim zawodzie, realizując imponujące projekty graficzne. Najlepsze monitory do komputerów znajdziesz w sklepie Cebit spod Wrocławia! Sprzedajemy także inne sprzęty komputerowe – skorzystaj z naszej oferty i kompleksowo wyposaż swoje stanowisko pracy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl