Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Monitor z zakrzywionym ekranem – czy warto?

0
Monitor z zakrzywionym ekranem – czy warto?

Technologia produkcji zaokrąglonych wyświetlaczy (z ang. curved) znana jest od stosunkowo długiego czasu. Jednak pomimo tego dopiero ostatnio zaczyna się ona popularyzować. Jeszcze do niedawna komputerowy monitor z zakrzywionym ekranem wzbudzał zdziwienie, a obecnie pojawia się na biurkach coraz większej liczby użytkowników. W efekcie dziś planując zakup takiego urządzenia, trzeba dokonać wyboru pomiędzy modelem klasycznym płaskim a zaokrąglonym. W artykule specjaliści naszego sklepu Cebit podpowiadają, czy warto postawić na wyświetlacz curved i kiedy sprawdza się najlepiej – sprawdź!

Monitor z zakrzywionym ekranem, czyli jaki?

Gdybyś miał możliwość ustawiania obok siebie wielu identycznych monitorów z zakrzywionymi ekranami, byłbyś w stanie utworzyć z nich okrąg. Dzieje się tak dlatego, że wyświetlacze te są pewnym wycinkiem kuli, a konkretniej jej powierzchni, czyli sfery. Jak podkreślają specjaliści naszego sklepu Cebit, promień tego wygięcia idealnie odpowiada anatomii oka człowieka. To z kolei przekłada się zarówno na lepsze wrażenia podczas oglądania wyświetlanego obrazu, jak i mniejsze obciążenie wzroku.

Jeśli do tej pory korzystałeś wyłącznie z monitorów płaskich, przejście na model z zakrzywionym ekranem zapewne będzie dla Ciebie nietypowym doświadczeniem. Do pracy z wyświetlaczem curved trzeba się trochę przyzwyczaić. Jednak spokojnie – z biegiem czasu ciężko będzie Ci wrócić do klasycznego rozwiązania, gdyż szybko docenisz jego zalety!

Jakie są wady i zalety monitora z zakrzywionym ekranem?

Wymieniając zalety zakrzywionych ekranów, zaczniemy od tych związanych z samym odbiorem wyświetlanych na nich obrazów. Monitory curved:

  • minimalizują niekorzystne odbicia światła zewnętrznego i ograniczają widoczność zniekształceń,

  • poprawiają immersję podczas oglądania ruchomej grafiki, która sprawia wrażenie bardziej dynamicznej,

  • wyraźnie zmniejszają zmęczenie wzroku – wyświetlany obraz ma formę naturalną, odpowiadającą anatomii gałki ocznej.

Jednocześnie monitor curved jest bardzo praktyczny dla osób dużo pracujących przy komputerze. Jeśli używasz więcej niż jednego wyświetlacza, zestawiając ekrany zakrzywione, zyskasz znacznie pełniejszy ogląd na poszczególne pulpity w porównaniu do płaskich odpowiedników. Czy w takim razie urządzenia te pozbawione są wad? Mają je, choć uzależnione są one od potrzeb samego użytkownika.

Jak informują specjaliści naszego sklepu Cebit, przede wszystkim jest to sprzęt przeznaczony tylko dla jednej osoby. Wspólne oglądanie na nim filmów czy granie będzie niekomfortowe – najlepszy odbiór obrazu jest w momencie znajdowania się przed środkową częścią monitora. Do tego na ekrany zakrzywione trzeba patrzeć z dość bliskiej odległości, co niektórym może przeszkadzać.

zakrzywiony-monitor

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając monitor z zakrzywionym ekranem?

Jeśli zdecydujesz się na zakup komputerowego wyświetlacza w wersji curved, kieruj się tymi samymi parametrami technicznymi co w przypadku płaskich monitorów. Jedyna różnica dotyczy wielkości kąta, pod jakim ekran jest zakrzywiony. Obecnie na rynku najczęściej można spotkać modele, których promień zagięcia wynosi 1800R lub 3000R. Tutaj zależność jest dość nietypowa, gdyż im mniejsza wartość, tym lepiej.

Jak informują specjaliści naszego sklepu Cebit, krótszy promień (czyli np. 1800R) oznacza, że wyświetlacz stanowi wycinek kuli o mniejszym obwodzie. W efekcie wyświetlacz ma dużo większe zakrzywienie, a więc wyświetlany na nim obraz będzie mieć wyraźnie lepszą głębię.

Dla kogo będzie dobry monitor z zakrzywionym ekranem?

Obecnie tego typu wyświetlacze są wręcz obowiązkowym wyposażeniem miłośników gamingu oraz kinomanów. Z kolei jeśli potrzebujesz takiego sprzętu do pracy, monitor z zakrzywionym ekranem specjaliści naszego sklepu Cebit polecają szczególnie wtedy, gdy zajmujesz się:

  • programowaniem,

  • grafiką komputerową,

  • przygotowywaniem projektów architektonicznych.

Szukasz monitora z zakrzywionym ekranem? Wybierz ten ze sklepu Cebit!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup wyświetlacza komputerowego w wersji curved, czy z płaskim wyświetlaczem, już dziś skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego! Na stronie firmy Cebit znajdziesz wiele nowych monitorów klasycznych oraz z zakrzywionym ekranem. Pochodzą od cenionych producentów i sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach. Jednocześnie wszystkim zainteresowanym zapewniamy wsparcie techniczne w wyborze, dlatego zachęcamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl