Monitor zakrzywiony czy płaski? Zobacz nasze porównanie!

0
Monitor zakrzywiony czy płaski? Zobacz nasze porównanie!

Pamiętasz erę wyświetlaczy kineskopowych CRT? Charakteryzowały się zaokrąglonym, wypukłym na zewnątrz ekranem. Wraz z rozwojem technologii ich obłość się zmniejszała, ale ostatecznie zostały wyparte przez płaskie matryce LCD. Jednak współczesne wyświetlacze znów się zaokrąglają, choć w drugą stronę, a więc do wewnątrz. To ekrany Curved, o których więcej opowiedzą specjaliści z naszego, działającego pod Wrocławiem, sklepu z używanymi monitorami poleasingowymi. Sprawdź już teraz, w jakim celu powstały, jakie są ich zalety oraz kiedy warto je kupić!

Jak i dlaczego powstały monitory zakrzywione?

Czy będąc w kinie, zwróciłeś uwagę na to, że znajdujący się tam ekran jest lekko zakrzywiony do wewnątrz? Stanowi on wycinek ogromnej sfery. Celem tego zabiegu jest wyeliminowanie zniekształceń obrazu pojawiających się na dużej, płaskiej powierzchni. Dlaczego o tym wspominamy? Gdyż monitory Curved są w pewnym stopniu inspirowane tym rozwiązaniem technologicznym. Oczywiście domowym wyświetlaczom, nawet tym o bardzo dużej przekątnej, daleko do rozmiarów ekranu kinowego. Jednak i tutaj pojawiają się pewne zniekształcenia, a pamiętaj, że na monitor komputerowy patrzysz z niewielkiej odległości.

Zakrzywienie matrycy ma na celu wyeliminowanie przekłamań w odległościach pomiędzy różnymi partiami wyświetlacza. W technologii Curved dąży się do imitacji naturalnej krzywizny oka ludzkiego, dzięki czemu odbiór wyświetlanych obrazów znacząco się poprawia. Choć urządzenia te stanowią niewielki odsetek na rynku, w niektórych przypadkach mogą być bardzo dobrym wyborem. Znajdziesz je również w naszym sklepie – mamy zarówno nowe, jak i używane monitory poleasingowe, na które udzielamy gwarancji!

Kiedy zakrzywiony monitor to lepszy wybór?

Jedną z największych zalet zakrzywionych ekranów jest tworzenie efektu głębi obrazu. W efekcie monitory Curved są polecane graczom, gdyż podnoszą realizm grafiki. Oprócz tego wyświetlacze te:

  • rozszerzają perspektywę – niektóre ekrany są ultraszerokie i w pewnym sensie otaczają użytkownika, dlatego będą świetnym wyborem dla miłośników symulatorów wyścigów samochodowych,
  • cechują się bardzo dobrym podświetleniem, dzięki czemu generują naturalne kolory,
  • pomagają ograniczyć zmęczenie wzroku długim wpatrywaniem się w ekran.

Specjaliści z naszego sklepu pod Wrocławiem polecają te monitory graczom, grafikom, architektom i fotografom.

monitory zakrzywione

Zalety klasycznego, płaskiego monitora

Jeśli nie należysz do wyżej wspomnianej grupy, lepiej postaw na klasyczny ekran. Jakie są zalety płaskiej matrycy? Nie da się ukryć, że jest to przede wszystkim przystępna cena. Nawet nowe, przyzwoitej klasy wyświetlacze będą sporo tańsze od tych wykonanych w technologii Curved. Do tego możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, decydując się na sprawdzony, używany monitor poleasingowy.

Oprócz ceny istotne jest jeszcze to, że zakrzywione ekrany są przeznaczone w zasadzie dla jednej osoby. Do tego, aby odbiór obrazu był odpowiedni, należy siedzieć blisko nich. W efekcie wyświetlacze te kompletnie nie nadają się np. do oglądania filmów w większej grupie osób. Ich zakup będzie również nieopłacalny w przypadku użytku biurowego. Technologii Curved nie wykorzystasz i tylko niepotrzebnie za nią przepłacisz.

Jak wybrać sprzęt, z którego będziesz zadowolony?

Na niekorzyść technologii Curved działa jej niewielka popularność. Producenci wypuszczają na rynek tylko pojedyncze modele, więc ich zakup często wiąże się z szukaniem kompromisów. Dlatego, jeśli nie jesteś miłośnikiem gamingu, zdecydowanie polecamy wybór klasycznych matryc. Z naszego doświadczenia wiemy, że większości użytkowników w zupełności wystarczają płaskie monitory. Są tanie, a ich duża różnorodność sprawia, że dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb jest wyjątkowo proste.

U nas znajdziesz sprawdzone monitory używane!

Jak widzisz, zakrzywione ekrany są dedykowane wąskiej grupie użytkowników. Jednak niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj, aby kupować je od sprawdzonych sprzedawców. Szukasz taniego i dobrej jakości wyświetlacza komputerowego? Skorzystaj z oferty naszego sklepu Cebit, zlokalizowanego pod Wrocławiem. Sprzedajemy używane monitory poleasingowe, zarówno płaskie, jak i Curved, na które udzielamy długiej gwarancji!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl