Odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania o smartwatche - sprawdź!

0
Odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania o smartwatche. Sprawdź!

W ostatnich latach dynamicznie rozwija się rynek drobnych gadżetów elektronicznych. Jednymi z najpopularniejszych, m.in. z racji przystępnej ceny, są tzw. smartwatche. Choć powszechnie kojarzone z osobami uprawiającymi sport, doskonale sprawdzają się również w życiu codziennym. Chcesz wiedzieć, jak działają tzw. inteligentne zegarki, co oferują i w jaki system operacyjny są wyposażone? Odpowiedzi na te pytania przygotowali eksperci z naszego sklepu spod Wrocławia, sprzedającego m.in. używany sprzęt komputerowy. Zapoznaj się z nimi już teraz!

Inteligentne zegarki nie tylko dla aktywnych

Praktycznie wszystkie inteligentne zegarki zbierają i wyświetlają mnóstwo danych ważnych dla osób aktywnych fizycznie. Jednak coraz chętniej korzystają z nich również ludzie mniej zaangażowani w amatorskie lub zawodowe uprawianie sportu. Dostępne na rynku modele tych urządzeń różnią się od siebie wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Z tego powodu, zanim podejmiesz decyzję o zakupie, powinieneś wiedzieć, jak smartwatch działa i w jakie funkcje może być wyposażony. W naszym sklepie komputerowym spod Wrocławia sprzedajemy takie urządzenia i dlatego z doświadczenia wiemy, że wiele osób wybiera je, kierując się tylko wyglądem. W efekcie często zakup okazuje się nietrafiony nie z tego powodu, że sprzęt jest zły, ale że został nieprawidłowo dobrany.

Jak działa smartwatch?

Każdy smartwatch to niewielkie urządzenie przypominające zegarek, które zakłada się na nadgarstek. Jest wyposażone m.in. w baterię, czujniki, wyświetlacz oraz specjalnie przygotowany system operacyjny. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, musisz posiadać smartfona. Akcesorium łączy się z nim bezprzewodowo poprzez wbudowany moduł Bluetooth.

Oczywiście brak takiego połączenia nadal pozwala Ci korzystać ze smartwatcha. Sprawdzisz np. aktualną datę czy godzinę, a także będziesz mógł śledzić podstawowe dane związane z Twoją aktywnością fizyczną.

Jaki system operacyjny znajdę w smartwatchu?

Jak radzą eksperci z naszego sklepu z używanym sprzętem komputerowym, kupując smartwatch zwróć uwagę na zgodność jego systemu ze smartfonem. Z prostego powodu - obecnie większość producentów tych urządzeń korzysta z własnego, autorskiego oprogramowania. Dokonując wyboru, upewnij się, że aplikacje współpracujące z inteligentnym zegarkiem bez problemu uruchomią się na Twoim telefonie komórkowym.

Jakie funkcje oferuje smartwatch?

Wiele urządzeń tego typu przeznaczonych jest głównie dla osób aktywnych fizycznie. Do najważniejszych funkcji takich smartwatchy zalicza się m.in.:

 • orientacyjny pomiar spalonych kalorii,
 • licznik przebytego dystansu,
 • krokomierz - przydatny np. dla biegaczy,
 • pomiar tętna i wydatku energetycznego,
 • przygotowywanie wskazówek pozwalających poprawić efektywność treningów - wyświetla je aplikacja na smartfonie, z którym inteligentny zegarek jest połączony.

Jednak to dopiero początek, gdyż funkcje, w jakie może być wyposażony nowy smartwatch, przydają się również w życiu codziennym. Do najciekawszych z nich należy zaliczyć:

 • wyświetlanie wiadomości tekstowych, e-maili oraz powiadomień na ekranie,
 • informowanie o przychodzących połączeniach głosowych - zegarek wówczas drży,
 • możliwość sterowania aparatem fotograficznym wbudowanym w smartfona,
 • płatności zbliżeniowe - niektóre smartwatche mają moduł NFC,
 • szybki dostęp do kalendarza czy prognozy pogody,
 • wyświetlanie aktualnej daty i godziny,
 • monitorowanie snu,
 • inteligentne wybudzanie poprzez drgania opaski,
 • nawigowanie z wykorzystaniem modułu GPS

i wiele więcej. Pamiętaj, że dostępność powyższych funkcji zależy od konkretnego modelu urządzenia. Kupując je, np. w sklepie ze sprzętem komputerowym, zwróć uwagę na jego możliwości i upewnij się, że spełniają Twoje oczekiwania.

W naszym sklepie komputerowym doradzimy Ci, jak wybrać!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogły Ci zrozumieć zasadę działania tych urządzeń oraz ich zastosowanie. Jeśli chcesz kupić smartwatch i masz problem z dokonaniem wyboru, możesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Nasz sklep komputerowy cebit.pl z okolic Wrocławia sprzedaje te urządzenia i oferuje profesjonalne wsparcie techniczne. Już teraz zajrzyj na stronę i skontaktuj się z zespołem ekspertów, którzy z przyjemnością Ci doradzą. Pamiętaj, że u nas kupisz najlepsze smartwatche w konkurencyjnych cenach!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl