Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Smartfon dla seniora – jaki wybrać?

0
Smartfon dla seniora – jaki wybrać?

Osoby w podeszłym wieku coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, w tym telefonów komórkowych. Są dla nich bardzo ważne, ponieważ zapewniają stały kontakt z najbliższymi. Do tego zwiększają bezpieczeństwo, gdyż w razie np. problemów ze zdrowiem starszy człowiek może szybko wezwać pomoc. Jeśli chcesz kupić smartfon dla seniora, najlepiej wybierz prosty w obsłudze model. Oprócz tego powinieneś zwrócić uwagę na kilka jego parametrów technicznych, o czym więcej dowiesz się z tego artykułu. Skorzystaj z porad specjalistów zlokalizowanego pod Wrocławiem sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym – sprawdź, jaki telefon będzie najlepszy dla starszej osoby!

 

Czy smartfon jest potrzebny seniorowi?

Zacząć należy od tego, że powszechnie wykorzystywane dziś smartfony są w zasadzie nieatrakcyjne dla wielu seniorów. Wynika to z faktu, że większość z oferowanych przez nie funkcji jest im niepotrzebna. Dostęp do mediów społecznościowych, przeglądarka internetowa, dobrej jakości aparat fotograficzny, moduł NFC czy Bluetooth – to tylko przykład gadżetów, którymi osoby starsze zwykle są niezainteresowane. Dodać należy, że dla ludzi w podeszłym wieku szeroka funkcjonalność stanowi nawet przeszkodę, gdyż utrudnia obsługę urządzenia. Korzystanie z niego powinno być proste, dlatego producenci telefonów komórkowych wypuszczają na rynek modele dedykowane specjalnie seniorom.

Smartfony te charakteryzuje funkcjonalność ograniczona do absolutnego minimum – mają służyć przede wszystkim do dzwonienia oraz wysyłania i odbierania wiadomości SMS. Typowe cechy tego typu urządzeń to:

  • brak ekranu dotykowego,

  • fizyczna klawiatura z dużymi, podświetlanymi klawiszami,

  • znajdujące się na boku obudowy i mocno odstające od niej, przyciski do obsługi blokady telefonu oraz ustawiania poziomu głośności,

  • przycisk SOS (w niektórych modelach) – po jego naciśnięciu automatycznie inicjowane jest połączenie z przypisanym do niego numerem.

Jednak jak podkreślają specjaliści sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym, kupując prosty w obsłudze smartfon dla seniora, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych tego urządzenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że telefon sprosta oczekiwaniom jego użytkownika.

Wybierz smartfona z dobrą baterią

Pojemna bateria telefonu to w tym przypadku absolutna podstawa. Niewątpliwie smartfony dla seniorów są bardzo energooszczędne, gdyż mają niewiele funkcji i pracują na stosunkowo prostych podzespołach. Jeśli więc doda się do tego mocny akumulator, obsługa takiego sprzętu będzie dla starszej osoby wyjątkowo komfortowa – rzadziej trzeba go ładować. Należy wziąć pod uwagę to, że ludziom w podeszłym wieku zdarza się zapomnieć o tym, że telefon trzeba podłączyć do ładowarki.

Postaw na głośny telefon

Jeśli chcesz, aby senior chętnie korzystał z telefonu, specjaliści sklepu komputerowego Cebit radzą, aby przed zakupem przetestować jego głośnik. Przede wszystkim zwróć uwagę na maksymalną głośność dzwonków, zarówno tych związanych z połączeniami przychodzącymi, jak i odbieranymi wiadomościami SMS. Sprawdź także jakość rozmów, a więc czy głos rozmówcy jest wyraźny oraz dobrze słyszalny.

Oprócz tego, aby obsługa smartfonu była maksymalnie prosta, urządzenie powinno mieć bardzo mocny silniczek wibracyjny. Dzięki temu nawet jeśli starsza osoba ma gorszy słuch, powinna poczuć drżenie sprzętu trzymanego w kieszeni.

bateria-w-smartfonie

Duży i czytelny ekran to podstawa

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia ekranu, który w telefonie dla seniora powinien być możliwie największy. Ważna jest także struktura menu smartfona – obsługa takiego urządzenia będzie prosta, jeśli na wyświetlaczu:

  • są duże i czytelne litery,

  • pokazują się skróty do podstawowych funkcji (połączenia telefoniczne, lista kontaktów i wiadomości SMS),

  • ikony wyświetlane w menu są intuicyjne.

Wybierz smartfona z Cebit!

Jak widzisz, wybranie telefonu, który będzie łatwy w obsłudze dla seniora, jest stosunkowo proste. Jednak pamiętaj, aby zawsze stawiać na smartfony dobrych marek – znajdziesz je w ofercie naszego sklepu Cebit, zlokalizowanego pod Wrocławiem. Sprzedajemy także sprzęt komputerowy, w tym nowe oraz poleasingowe laptopy, proponując wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów. Zapoznaj się z całym asortymentem i skorzystaj z naszego wsparcia w wyborze – zapraszamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl