Smartwatch – mały gadżet, duże możliwości

0
Smartwatch – mały gadżet, duże możliwości

 

W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zainteresowania tzw. smartwatchami. Te niewielkie akcesoria na nadgarstek są rozbudowaną wersją równie popularnych smartbandów. Obecnie sprzęt ten dostępny jest praktycznie w większości komisów, outletów czy sklepów komputerowych – znajdziesz je również w naszym sklepie Cebit działającym pod Wrocławiem. Czym jest to urządzenie i co sprawia, że jest tak chętnie kupowane? Okazuje się, że ten niepozorny gadżet skrywa w sobie ogromne możliwości – poznaj je już teraz!

Czym jest smartwatch?

Ten nowoczesny sprzęt to nic innego, jak inteligentny, elektroniczny zegarek, który najczęściej nawiązuje do niego swoim kształtem. Co jednak ważne, smartwatche są projektowane ściśle do współpracy ze smartfonami. Choć można z nich korzystać bez stałego połączenia z telefonem, jego brak skutkuje utratą dostępu do wielu użytecznych funkcji. A jest ich mnóstwo!

Ogromna popularność tych urządzeń sprzyja ich dynamicznemu rozwojowi. Każdego roku na rynku pojawia się wiele modeli inteligentnych zegarków, które wypełniają półki komisów, outletów i sklepów komputerowych. Jednak czy warto kierować się modą i kupować takie urządzenie? Czy będzie Ci potrzebne?

Smartwatch, choć ma w sobie cechy opaski sportowej, oferuje wiele funkcji dodatkowych. Spora część z nich może się przydać w życiu codziennym praktycznie każdemu. Jakie konkretnie? Najciekawsze z nich omawiają eksperci z naszej firmy Cebit zlokalizowanej pod Wrocławiem.

Pomocnik na co dzień

Smartwatch to oczywiście zegarek elektroniczny, na którym wygodnie sprawdzisz aktualną godzinę czy datę. Jednak jego prawdziwe możliwości ujawniają się w momencie sparowania go z telefonem. Dzięki łączności Bluetooth ten niepozorny gadżet może stać się wyjątkowo pomocnym urządzeniem, gdyż m.in.:

  • wyświetla powiadomienia ze smartfona,

  • pozwala na kontrolowanie odtwarzacza muzyki, co bardzo przydaje się np. podczas uprawiania sportu,

  • ułatwia sterowanie urządzeniami smart home,

  • oferuje inteligentne wybudzanie wibracjami.

W powyższe funkcje wyposażone są praktycznie wszystkie smartwatche znajdujące się w asortymencie sklepów, komisów czy outletów komputerowych!

(Pod)ręczny komunikator

Telefon komórkowy już dawno przestał być urządzeniem służącym wyłącznie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS/MMS. Swoboda dostępu do internetu mobilnego sprawia, że smartfon często jest wykorzystywany do obsługi komunikatorów online. Jeśli Ty także z nich korzystasz, smartwatch może Ci to ułatwić!

Wyświetlacz inteligentnego zegarka umożliwia wygodne odczytywanie przychodzących wiadomości. Co więcej, wiele modeli tych urządzeń umożliwia nawet odpowiadanie na nie. Wszystko to bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni!

Takie smartwatche oferuje również nasz sklep komputerowy Cebit zlokalizowany pod Wrocławiem. Nie musisz szukać tych nowoczesnych urządzeń w komisach czy outletach. U nas zamówisz je nowe, w konkurencyjnych cenach!

smartwatch

Przydatne funkcje dodatkowe

Sterowanie domem czy opcja działania w trybie komunikatora to tylko ułamek możliwości smartwatcha. Urządzenia te, zależnie od konkretnego modelu, oferują również wiele innych, często bardzo wyspecjalizowanych funkcji, do których zalicza się m.in.:

  • monitorowanie aktywności fizycznej – np. mierzenie tętna, krokomierz, licznik spalonych kalorii czy pulsoksymetr,

  • płatności zbliżeniowe,

  • obsługa komunikatów asystenta głosowego,

  • możliwość instalowania w pamięci zegarka dedykowanych aplikacji,

  • nawigacja GPS.

Co ważne, urządzenia te są wyposażone w duże ekrany, przez co korzystanie z tych wszystkich funkcji jest wyjątkowo komfortowe. W komisach, outletach i sklepach komputerowych znajdziesz nawet modele z ekranem OLED. Matryce te charakteryzują się doskonałą jasnością i pięknym odwzorowaniem kolorów.

Czy warto kupić smartwatch? Zdecydowanie!

Jak widzisz, wbrew pozorom smartwatch nie jest urządzeniem dedykowanym wyłącznie sportowcom. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności ułatwi codzienne życie każdej osobie, której ciężko rozstać się ze smartfonem. Duża różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że bez problemu dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb. Najlepsze tego typu zegarki znajdziesz w ofercie naszego działającego pod Wrocławiem sklepu komputerowego Cebit. Mamy sprzęt najlepszych producentów w atrakcyjnych cenach – zamów już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl