Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Czy warto wynajmować sprzęt komputerowy?

0
Czy warto wynajmować sprzęt komputerowy?

Minęły już czasy, w których to firmy z niewielkimi budżetami miały ograniczone możliwości rozwoju. Dziś korzystają z wielu form finansowania inwestycji, w tym kredytów i dotacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także wynajem, na który chętnie decydują się przedsiębiorstwa planujące inwestycję w wyposażenie IT. Zastanawiasz się, czy jest to opłacalne? A może lepszą opcją będzie zakup używanych komputerów stacjonarnych lub laptopów, np. poleasingowych? Twoje wątpliwości rozwieje lektura tego artykułu – sprawdź, co radzą specjaliści, zlokalizowanego pod Wrocławiem, sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym i wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie!

 

Na czym polega wynajęcie sprzętu komputerowego?

Od pewnego czasu obserwujemy rozwój trendu odchodzenia od dążenia do własności za wszelką cenę. Firmy, zamiast kupować niektóre rzeczy, coraz częściej decydują się na ich wynajem – produkt zamienia się więc w usługę. Od dawna jest to normą m.in. w przypadku oprogramowania, do którego teraz powoli dołącza sprzęt komputerowy.

Skorzystanie z wynajmu wymaga podpisania umowy, w ramach której właściciel np. laptopów czy komputerów stacjonarnych wyraża zgodę na czasowe ich udostępnienie wynajmującemu w zamian za stałą, miesięczną opłatę. W większości przypadków ma ona charakter krótko- lub długoterminowy. Zależnie od ustalonych warunków, w momencie jej wygaśnięcia sprzęt komputerowy można:

  • zwrócić najemcy,

  • wykupić na własność,

  • użytkować dalej w przypadku podpisania kolejnej umowy.

Nasz zlokalizowany pod Wrocławiem sklep Cebit również proponuje taką opcję finansowania komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów i innych urządzeń IT. Oprócz tego specjalizujemy się w sprzedaży poleasingowych PC-tów używanych, które są ciekawą alternatywą dla wynajmu nowych urządzeń – sprawdź naszą ofertę!

Zalety wynajmowania komputerów i laptopów

Niewątpliwie największą zaletą skorzystania z usługi wynajmu sprzętu komputerowego jest brak konieczności zamrażania dużych środków finansowych. Podpisanie umowy wiąże się tylko z wpłaceniem stosunkowo niewielkiej kaucji oraz uiszczaniem comiesięcznej raty. Dzięki temu w budżecie firmy pozostają pieniądze, które można wykorzystać na różne ważne inwestycje.

Do innych korzyści wynikających z wynajmowania laptopów czy komputerów stacjonarnych, należy zaliczyć:

  • optymalizację kosztów prowadzenia biznesu – stała rata miesięczna ułatwia planowanie budżetu firmy,

  • wysoki poziom bezpieczeństwa – kwestie związane z serwisowaniem i konserwacją urządzeń IT są po stronie wynajmującego,

  • dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa – po zakończeniu umowy można od razu podpisać kolejną, wymieniając używany już sprzęt komputerowy na nowszej generacji.

Jakie są wady wynajmowania sprzętu?

Jak podkreślają specjaliści sklepu Cebit, aby być uczciwym, należy wspomnieć także o wadach wynajmu sprzętu komputerowego. W zasadzie jest tylko jedna i wiąże się z tym, że zazwyczaj skorzystanie z tej usługi jest nieopłacalne dla małych firm. Wynika to z faktu, że z ekonomicznego punktu widzenia wypożyczanie jest tym korzystniejsze, im większej liczby urządzeń dotyczy.

Niewielkim przedsiębiorstwom radzimy więc zainteresowanie się zakupem na własność. Polecamy w szczególności poleasingowe laptopy i komputery stacjonarne. Są używane, czyli dużo tańsze od nowych, a przy tym pewne – pochodzą ze sprawdzonego źródła, są testowane przed sprzedażą i objęte gwarancją sprzedawcy!

zalety-wynajecia-sprzetu

Kto może skorzystać z wynajmu sprzętu komputerowego?

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków wynajem sprzętu komputerowego jest usługą skierowaną do przedsiębiorców. Jeśli jesteś osobą prywatną i chciałbyś zaoszczędzić na zakupie komputerów stacjonarnych czy laptopów, polecamy wybór urządzeń używanych, ale poleasingowych, które są najpewniejsze.

Wybierz wymarzony sprzęt i wypróbuj go!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup, czy wynajęcie komputerów stacjonarnych lub laptopów, zawsze zamawiaj je od sprawdzonych sprzedawców. Najlepiej skorzystaj z oferty naszego, zlokalizowanego pod Wrocławiem, sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym. Prowadzimy sprzedaż urządzeń nowych oraz używanych poleasingowych, a do tego firmom proponujemy usługę wynajmu. Z przyjemnością pomożemy Ci w ich doborze, w tym zaproponujemy najlepsze finansowanie – zapraszamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl