Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Czym kierować się przy wyborze smartfona?

0
Czym kierować się przy wyborze smartfona?

Współczesny rynek telefonów komórkowych każdego roku przechodzi nawet kilka technologicznych rewolucji. Producenci prześcigają się w dostarczaniu urządzeń z coraz ciekawszymi rozwiązaniami, w tym funkcjami. To, w połączeniu z szeroką gamą dostępnych modeli sprawia, że wiele osób kupując smartfon, staje przed dużym dylematem – jaki wybrać, aby sprostał wszystkim oczekiwaniom? Ty także się nad tym zastanawiasz? W artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek przygotowanych przez specjalistów ze zlokalizowanego pod Wrocławiem, sklepu Cebit oferującego, sprzęt komputerowy. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze tego urządzenia!

 

Najważniejsze parametry smartfona: wbudowana pamięć, wydajność i czas pracy baterii

Abyś mógł precyzyjnie określić, pośród jakich smartfonów wybierać, musisz najpierw zastanowić się nad tym, do czego telefon jest Ci potrzebny. Jeśli będziesz korzystać z niego głównie do kontaktowania się z innymi i przeglądania internetu, możesz celować w ten najtańszy. Specjaliści sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym radzą jednak, aby nawet w takim przypadku kupować modele od dobrych producentów. W porównaniu do tanich odpowiedników mniej znanych marek są solidniej wykonane oraz mają wyższej klasy podzespoły, przez co z pewnością dłużej Ci posłużą.

W pozostałych przypadkach zacznij wybór telefonu od ustalenia, jakiej wydajności od niego oczekujesz. Wiedząc to, zwróć uwagę na zastosowany procesor CPU oraz układ graficzny GPU. Koniecznie sprawdź także ilość wbudowanej pamięci RAM – w przyszłości jej rozbudowa będzie bowiem niemożliwa. Przestrzeń na dane użytkownika zwykle ma nieco mniejsze znaczenie, gdyż w razie potrzeby zawsze można ją zwiększyć poprzez kartę microSD.

Kluczowa jest również pojemność baterii i deklarowany przez producenta, orientacyjny czas pracy telefonu na niej, po naładowaniu do pełna. Pamiętaj, że im sprzęt mobilny jest wydajniejszy, tym więcej energii zużywa, a więc powinien mieć pojemniejszy akumulator.

Aby wybrać smartfon najlepiej dopasowany do potrzeb, specjaliści sklepu Cebit z nowymi i poleasingowymi komputerami, radzą także, aby zwrócić uwagę na:

  • jakość aparatu fotograficznego,

  • przekątną ekranu oraz jego rozdzielczość,

  • obecność modułu NFC.

Rozdzielczość aparatu jako czynnik kluczowy

Dziś praktycznie każdy wykorzystuje smartfony do robienia zdjęć, dlatego jakość zamontowanych w nich aparatów, ma kluczowe znaczenie. Specjaliści sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym radzą, aby zwrócić szczególną uwagę na:

  • rozdzielczość matrycy,

  • maksymalny zoom optyczny – tylko on przybliża obraz bez pogarszania jego jakości,

  • wartość przysłony – im jest niższa, tym można liczyć na lepszą jakość fotografii po zmroku lub w warunkach niedostatecznego oświetlenia.

Jeśli chcesz wybrać smartfon, który umożliwi Ci komfortowe prowadzenie wideorozmów, zwróć także uwagę na jakość przedniej kamery.

rozdzielczosc-aparatu

Im większy, tym lepszy? Wybierz rozdzielczość ekranu!

Pod kątem wielkości ekranu smartfona, musisz szukać pewnych kompromisów. Im większa przekątna, tym czytelniejszy wyświetlacz, ale jednocześnie rosną gabaryty samego urządzenia. Jaki w takim razie wybrać? Parametr ten musisz po prostu dobrać pod kątem własnych potrzeb.

Dużo ważniejsza jest rozdzielczość ekranu – obecnie FullHD (1080p) to już absolutny standard, który powinieneś traktować jako wartość wyjściową. Znaczenie ma także częstotliwość odświeżania, gdyż im wyższa, tym ruchome obrazy są płynniejsze.

NFC jako absolutny must have

Jeśli chcesz wybrać naprawdę funkcjonalny smartfon, powinieneś zdecydować się na model wyposażony w moduł NFC. Jak podkreślają specjaliści sklepu Cebit ze sprzętem komputerowym, warto go mieć nawet w sytuacji, gdy funkcja płatności zbliżeniowych obecnie jest Ci zbędna. Element ten służy przede wszystkim do tego i bierz pod uwagę fakt dynamicznych zmian technologicznych na rynku. Istnieje spora szansa, że wkrótce rosnąć będą naciski na stopniowe odchodzenie od płacenia gotówką.

Znajdź smartfona dopasowanego do własnych potrzeb!

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym poradom łatwiej będzie Ci znaleźć taki telefon komórkowy, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, skontaktuj się z doradcą firmy Cebit. Prowadzimy zlokalizowany pod Wrocławiem sklep ze sprzętem komputerowym, ale sprzedajemy także smartfony. Z przyjemnością podpowiemy Ci, jaki model wybrać i zaproponujemy go w konkurencyjnej cenie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl