Czym się różni Windows 10 Home od Windows 10 Pro?

0
Czym się różni Windows 10 Home od Windows 10 Pro?

Z racji zakończenia wsparcia dla Windows 7 wiele osób poważnie zastanawia się nad przejściem na jego nowszą wersję. Jednak przy zakupie często pojawia się pytanie – czym się różni Windows 10 Home od Pro? Z tego powodu przygotowaliśmy porównanie, które na pewno ułatwić Ci podjęcie decyzji. Sprawdź już teraz! 

Windows 10 Home czy Pro – oba systemy są w dużym zakresie identyczne

Na pierwszy rzut oka obie wersje oprogramowania Microsoftu nie różnią się od siebie niczym. Podstawowa funkcjonalność jest identyczna i zarówno Home, jak i Pro sprawdzą się w domowym zastosowaniu. Użytkownicy tych systemów mogą liczyć na wysoką stabilność działania oraz dostęp do najnowszych aktualizacji. To także pełne wsparcie dla nowoczesnych programów i gier. Zbieżne, podstawowe opcje oferowane użytkownikowi to między innymi:

 • edycja kompozycji pulpitu i pełna personalizacja menu Start,
 • najnowsza przeglądarka internetowa Edge (ulepszona wersja wysłużonego oprogramowania Internet Explorer),
 • pełne szyfrowanie dysków dzięki funkcji TPM (Trusted Platform Module),
 • zarządzanie oszczędzaniem energii,
 • dostęp do Snap Assist (usprawnia korzystanie z okien, automatycznie zmieniając ich wielkość czy wyświetlając miniaturki),
 • zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

Pomimo wielu podobieństw Windows 10 Pro jest dużo droższy od wersji Home. Skąd wynikają te ceny i jaka jest różnica między tymi systemami?

Windows 10 Home vs Pro – jakie są najważniejsze różnice?

Wyższa i droższa wersja tego oprogramowania jest przeznaczona głównie do zastosowań biznesowych. Największa różnica dotyczy opcji związanych z zabezpieczaniem danych i zdalnym dostępem. Funkcje w wersji Pro, których nie mają użytkownicy Windows 10 Home, to między innymi:

 • dostęp do aplikacji dedykowanych dla biznesu z poziomu sklepu Microsoftu,
 • rozbudowany pakiet narzędzi Azure Active Directory (zarządzanie wieloma użytkownikami, w tym nadawanie uprawnień),
 • dostęp do pulpitu zdalnego,
 • zestaw nowoczesnych narzędzi do wirtualizacji systemów operacyjnych (Hyper-V),
 • możliwość łączenia domen i dostęp do panelu DirectAccess,
 • ulepszona ochrona danych (narzędzia kryptograficzne BitLocker).

Pomyśl o zmianie systemu Windows 7 na 10

Nadal korzystasz z „siódemki” od Microsoftu? Nawet jeśli masz komputer wyłącznie do użytku domowego, powinieneś jak najszybciej pomyśleć o zmianie. Windows 7 nie ma już wsparcia, a to oznacza, że nie dostaje żadnych aktualizacji. Wszystkie odnalezione przez hakerów luki nie będą już „łatane”. Korzystając z takiego systemu, ryzykujesz kradzieżą danych, w tym np. związanych z logowaniem do konta bankowego.

Windows 10 Home i Pro – dopasuj system do potrzeb

Obie wersje mają bardzo dobre opinie i są regularnie aktualizowane przez Microsoft. Jeśli planujesz taki zakup, kieruj się własnymi potrzebami. Dla użytkowników domowych tańsza wersja Home będzie w zupełności wystarczająca. Jeżeli natomiast potrzebujesz oprogramowania do swojej firmy, najlepiej wybierz opcję Pro. Oba systemy Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie. Zajrzyj do nas już dziś i zamów legalne oprogramowanie w przystępnej cenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl