Jak dbać o monitor? Podpowiadamy!

0
Jak dbać o monitor? Podpowiadamy!

Podłączenie do komputera zewnętrznego wyświetlacza LCD o dużej przekątnej zwiększa wygodę pracy. Jest podstawowym elementem wyposażenia PC-tów, ale chętnie korzystają z niego również właściciele laptopów. Ty także jesteś użytkownikiem takiego sprzętu? W takim razie powinieneś wiedzieć, jak go eksploatować. Ponieważ ekran pokrywa się kurzem, a do tego zostają na nim odciski palców, należy go regularnie czyścić. Sprawdź już teraz, jak robić to skutecznie i w sposób bezpieczny. Z poniższego wpisu dowiesz się także, jak dbać o monitor, aby wydłużyć jego żywotność.

Sprzęt elektroniczny wymaga odpowiedniej konserwacji

Wyświetlacze LCD, tak jak inne urządzenia elektroniczne, wymagają odpowiedniego traktowania. W przypadku ekranów jest to szczególnie ważne, ponieważ ich degradacja może pogarszać jakość wyświetlanego obrazu, zmniejszając tym samym komfort pracy.

Dobrej klasy zadbany wyświetlacz, taki jak np. Acer NITRO VG0, może służyć wiele lat. Przykładem tego są monitory poleasingowe, często dostępne w promocji w naszym, zlokalizowanym pod Wrocławiem, sklepie Cebit. Choć używane, były prawidłowo eksploatowane i są w doskonałym stanie technicznym. Mogą z powodzeniem służyć komuś jeszcze długi czas, czego potwierdzeniem jest udzielana przez nas gwarancja. Jak w takim razie dbać o taki sprzęt?

Monitor – jak dbać, aby służył latami?

Gdy kupisz nowy lub poleasingowy wyświetlacz LCD, na początek zapoznaj się z instrukcją obsługi. Znajdziesz tam zarówno informacje związane z jego podłączeniem, jak i listę zaleceń dotyczących eksploatacji urządzenia. Pamiętaj, że dostępne na rynku modele wykorzystują różne technologie i produkowane są z wielu rodzajów materiałów. Z tego powodu mogą pojawiać się różnice związane z obsługą sprzętu.

Oczywiście istnieją również pewnego rodzaju standardy dotyczące eksploatacji tych urządzeń. Z tego powodu specjaliści sklepu Cebit oferującego zewnętrzne wyświetlacze w dobrych promocjach, przygotowali kilka porad. Dbanie o monitor to przede wszystkim:

  • jego prawidłowe użytkowanie,

  • regularne czyszczenie ekranu,

  • serwisowanie tylko w sprawdzonych miejscach.

Użytkowanie ekranu

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby unikać zostawiania włączonego monitora, gdy kończysz pracę przy komputerze. Czy wiesz, że nawet w trybie czuwania (Standby) urządzenie może „zjadać” kilka watów prądu w każdej godzinie? Wyłączając je, oszczędzasz pieniądze na rachunkach za energię, a do tego przyczyniasz się do ochrony środowiska. Jednocześnie odciążasz elektronikę wyświetlacza, która dzięki temu dłużej będzie Ci bezawaryjnie służyć.

Specjaliści sklepu Cebit spod Wrocławia, oferującego monitory nowe i poleasingowe, radzą także, aby unikać jedzenia przy komputerze. Każde dotknięcie ekranu zatłuszczonymi palcami skończy się pozostawieniem na nim nieestetycznego odcisku.

czyszczenie monitora

Czyszczenie monitora

Wyświetlacze LCD, zarówno nowe, jak i używane, np. poleasingowe powinno czyścić się po prostu wtedy, gdy jest taka potrzeba. Zbyt częste robienie tego zdecydowanie jest niewskazane. Jak dbać o monitor pod kątem jego czystości? Zabrudzenia można usuwać w zasadzie każdą ściereczką. Ważne, aby była czysta i przede wszystkim miękka – zbyt szorstka będzie rysować ekran.

Oprócz tego możesz stosować również:

  • ściereczkę z mikrofibry, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia bez pozostawiania smug,

  • preparaty do matryc, którymi zwilża się szmatkę,

  • nawilżane chusteczki przeznaczone do ekranów LCD i okularów.

Awaria monitora? Naprawa tylko w sprawdzonych miejscach!

Na koniec jeszcze jedna, bardzo istotna porada związana z eksploatacją monitora. Obserwujesz jego nieprawidłowe działanie albo ekran w ogóle się nie uruchamia? Awarie tego sprzętu się zdarzają i jeśli chcesz, aby jeszcze Ci posłużył, zleć jego naprawę w sprawdzonym serwisie. Tylko profesjonalne firmy dysponują wiedzą i odpowiednimi narzędziami do jej wykonania.

Szeroki wybór dobrej jakości monitorów w Cebit.pl!

Prawidłowa eksploatacja urządzenia to podstawa, ale na jego żywotność duży wpływ ma także jakość wykonania. Z tego powodu zawsze stawiaj na dobrej klasy wyświetlacze LCD pochodzące od cenionych producentów. Wbrew pozorom ich zakup może być tani – skorzystaj z oferty naszego sklepu Cebit.pl zlokalizowanego pod Wrocławiem. Mamy najlepsze, nowe i poleasingowe monitory, które często obejmuje promocja. Klupując u nas sprzęt używany, dostaniesz na niego długą gwarancję. Zamów już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl