Jak wybrać drukarkę do biura? Sprawdź nasz poradnik

0
Jak wybrać drukarkę do biura? Sprawdź nasz poradnik

Dziś większość firm korzysta z elektronicznego systemu obiegu dokumentów, ale ich papierowe wersje nadal są w użyciu. Z tego powodu drukarki wciąż stanowią podstawowy sprzęt biurowy. Zanim kupisz takie urządzenie, będziesz musiał wybrać pomiędzy modelami laserowymi, atramentowymi i igłowymi. W dzisiejszym wpisie opisujemy ich podstawowe parametry i podpowiadamy, na co warto się zdecydować. Skorzystaj z porad specjalistów z naszego, działającego pod Wrocławiem, sklepu komputerowego sprzedającego m.in. używane urządzenia poleasingowe!

Laserowe, atramentowe, igłowe – jakie drukarki masz do wyboru?

Producenci urządzeń drukujących prześcigają się w rozwiązaniach, które usprawniają działanie sprzętu i podnoszą jakość druku. Choć na rynku dostępnych jest wiele modeli, wszystkie drukarki można podzielić na 3 podstawowe grupy:

  • laserowe – do druku wykorzystywany jest toner, barwny proszek, który po przeniesieniu na papier utrwala się pod wpływem działania wysokiej temperatury,
  • atramentowe – do drukowania stosuje się klasyczny tusz, umieszczony w specjalnych kartridżach, który przenoszony jest na kartkę przez precyzyjne dysze,
  • igłowe – stara, ale wciąż używana technologia, w której głowica z igłami, wraz z przesuwającą się pod nią taśmą nasączoną atramentem, dosłownie odbija druk na papierze.

Każdy z tych rodzajów urządzeń drukujących może się doskonale sprawdzić jako sprzęt biurowy. Wybór konkretnego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb firmy, jak i budżetu. Zdecydowanie najdroższe są drukarki laserowe, ale używane poleasingowe drukarki kupisz w dobrej cenie – znajdziesz je w naszym sklepie!

By eksploatacja nie była zbyt kosztowna

Jeśli w biurze drukujesz dużo dokumentów, na pewno zależy Ci na tym, aby koszt tego procesu był możliwie najniższy. Pod tym względem absolutnym liderem są drukarki igłowe. Jedynym materiałem eksploatacyjnym są nasączane atramentem taśmy. Z biegiem czasu wysychają, ale za niewielkie pieniądze można je regenerować.

Najwięcej kosztuje eksploatacja urządzeń atramentowych. Choć sam sprzęt jest tani w zakupie, materiały eksploatacyjne, a więc tusze, są drogie i szybko się zużywają.

Dużo tańsze w użytkowaniu są drukarki laserowe, które poleasingowe, czyli używane, możesz kupić w naszym sklepie komputerowym. Tonery są drogie, ale cechują się ogromną wydajnością, szczególnie przy druku monochromatycznym. Zazwyczaj jest to idealny wybór w przypadku sprzętu biurowego. Oczywiście pamiętaj, że do powyższych kosztów zawsze musisz doliczyć papier.

drukarka biurowa

Parametry i funkcje kluczowe dla sprzętu biurowego

Czas na porównanie podstawowych parametrów, którymi wyróżniają się drukarki laserowe, atramentowe oraz igłowe. Aby ułatwić Ci wybór sprzętu biurowego dopasowanego do potrzeb, prezentujemy je w przejrzystej tabeli.

Rodzaj drukarki/cechy

Laserowe

Atramentowe

Igłowe

Jakość wydruku

Wysoka

Bardzo wysoka, szczególnie w przypadku drukowania grafiki.

Bardzo niska, nadaje się tylko do druku treści.

Szybkość działania

Zdecydowanie najszybsza

Przeciętna

Bardzo wolna

Koszt zakupu

Wysoki

Niski

Bardzo niski

Zastosowanie

Idealnie sprawdza się jako sprzęt biurowy, szczególnie tam, gdzie dokumenty są drukowane masowo.

Głównie do niewielkiego biura oraz użytku domowego.

Ma zastosowanie specjalistyczne, zazwyczaj jest przeznaczona do drukowania faktur i rachunków na magazynach czy w sklepach.

Rekomendacje z naszego sklepu

Szukasz biurowego sprzętu drukującego, który jest niedrogi w eksploatacji, szybki, wszechstronny i niezawodny? Specjaliści z naszego sklepu komputerowego rekomendują zakup drukarek laserowych. Będą bardzo tanie, jeśli zdecydujesz się na używane, najlepiej poleasingowe, na które otrzymasz długą gwarancję.

Jeśli jednak postawisz na urządzenie atramentowe, koniecznie pamiętaj o tym, aby regularnie je uruchamiać. Jego największą wadą jest zasychanie tuszu w głowicach. Im rzadziej go używasz, tym większe ryzyko, że napotkasz ten problem.

Znajdź sprzęt do biura na cebit.pl!

Poszczególnie rodzaje urządzeń drukujących bardzo różnią się od siebie, a wybór konkretnego zależy od indywidualnych potrzeb. Jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, sprawdź naszą szeroką ofertę na poleasingowy sprzęt biurowy. W działającym pod Wrocławiem sklepie komputerowym Cebit sprzedajemy m.in. używane drukarki laserowe oraz atramentowe. Zamów już dziś – mamy sprawdzone urządzenia od najlepszych producentów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl