Super Cena
HP Chromebook 11A G6/AMD A4 9120C/4GB/32GB Flash/ChromeOS
HP Chromebook 11A G6/AMD A4 9120C/4GB/32GB Flash/ChromeOS
489,00 zł 397,56 zł
szt.

rrp

aep1

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

ratki

Licencje Windows Refurbished - czym są? Systemy dla poleasingowych komputerów 0
Licencje Windows Refurbished - czym są? Systemy dla poleasingowych komputerów

Odsprzedaż licencji na oprogramowanie – czy jest dozwolona?

Kwestia sprzedawania „używanych” kluczy systemów operacyjnych zawsze budziła wiele kontrowersji. Choć producenci wolą, aby klienci zawsze kupowali nowe licencje, to z prawnego punktu widzenia odsprzedaż jest legalna. Problemem okazuje się jednak blokada regionalna.

Zdecydowana większość komputerów poleasingowych jest sprowadzana do Polski z zachodniej Europy. To najczęściej sprzęt niemiecki lub francuski, dla którego licencja na system obejmuje tylko jedną opcję językową. Można ją odsprzedać, ale użytkownik z naszego kraju nie będzie mógł uruchomić spolszczonej wersji. Nawet jeśli uda się to zrobić, jest duże prawdopodobieństwo, że system zostanie zablokowany przez producenta.

Z racji ogromnej popularności komputerów poleasingowych, Microsoft przygotował opcję rozwiązania tego problemu – klucze Windows Refurbished.

Windows 10 Refurbished – co to znaczy?

Dzięki tej licencji można obniżyć cenę komputera poleasingowego, bez utraty funkcjonalności systemu operacyjnego. Refurbished to angielskie słowo, które w polskim tłumaczeniu oznacza „odnowiony”. Microsoft wydaje niejako duplikat dla kiedyś sprzedanej, legalnej licencji na oprogramowanie. Jest on w pełni funkcjonalny, odpowiednio zabezpieczony i wydajny. Oznacza to, że jako użytkownik możesz między innymi:

  • instalować wszystkie najnowsze aktualizacje,
  • wgrywać oprogramowanie na nowo, korzystając z plików źródłowych dostępnych na stronie producenta,
  • korzystać z wszystkich narzędzi dostępnych dla systemu Windows 10 (zależnie od wersji).

Co jednak najważniejsze, odnowienie oznacza również zmianę języka, dla którego oprogramowanie jest licencjonowane. Jeśli pierwotnie system był sprzedany na rynku niemieckim, po odświeżeniu może być on np. w polskiej wersji. Nie musisz się obawiać, że krótko po zainstalowaniu Microsoft go zablokuje.

Odnowione klucze Windows – jak zweryfikować legalność?

Gdy kupujesz komputer poleasingowy, koniecznie upewnij się, że oferowany „odnowiony” Windows jest legalny. Licencje Refurbished są niedostępne na wolnym rynku. Mogą je otrzymać jedynie sprzedawcy współpracujący z firmą Microsoft, spełniający rygorystyczne wymagania.

Są dwie podstawowe kwestie, na które musisz zwrócić uwagę:

  • nowa naklejka licencyjna na komputerze (zawsze powinna zakrywać starą),
  • dopisek na fakturze lub rachunku sprzedawcy „Windows MAR”.

Zamawiaj komputery poleasingowe w sprawdzonym miejscu

Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że klucze Refurbished są legalne, kupuj sprzęt informatyczny w sprawdzonych miejscach. U nas zamówisz komputery poleasingowe w konkurencyjnych cenach i z autentyczną, odnowioną licencją na Windows 10. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia technicznego!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl