Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Smartwatch a smartband – jakie są różnice? Podpowiadamy!

0
Smartwatch a smartband – jakie są różnice? Podpowiadamy!

Tzw. inteligentne zegarki w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele osób niesłusznie uważa je za gadżety-zabawki, gdyż wbrew pozorom posiadają one mnóstwo funkcji przydatnych w życiu codziennym. Ułatwiają korzystanie z telefonu komórkowego, a do tego pozwalają na monitorowanie snu czy nawet podstawowych funkcji życiowych. Urządzenia te to smartwatche oraz smartbandy, które to określenia często mylnie używane są zamiennie. Z tego powodu w artykule specjaliści naszego sklepu komputerowego Cebit wyjaśniają, co je odróżnia oraz jakie cechy mają wspólne – sprawdź już teraz!

Czym są smartwatche?

Zaczniemy od tych urządzeń, które wyróżniają się już na półce sklepowej, gdyż po prostu są droższe. Smartwatche to odpowiedniki klasycznych zegarków na rękę, choć z elektroniczną tarczą. Dzięki licznym nakładkom graficznym cyferblat może mieć postać nowoczesną lub analogową, gdzie pojawiają się wskazówki, do złudzenia przypominają prawdziwe.

Jak wyjaśniają specjaliści naszego sklepu Cebit, urządzenia te posiadają duże wyświetlacze, na których da się wygodnie obsługiwać nawet niektóre aplikacje. Jednocześnie można je bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Dzięki temu rozszerza się funkcjonalność telefonu – smartwatch może służyć np. do odbierania powiadomień czy wysyłania SMS-ów.

Czym są smartbandy?

Te urządzenia z kolei powszechnie określa się mianem opasek sportowych. Smartbandy są relatywnie niewielkie, lekkie, tanie i zwykle fabrycznie wyposażone w silikonowy pasek. Trzyma on niewielką „pastylkę”, której front jest praktycznie w całości dotykowym wyświetlaczem. Z kolei w tylnej części znajdują się różne czujniki – m.in. do pomiaru tętna.

Choć sprzęt ten ma bardzo prostą budowę i zazwyczaj wygląda niepozornie, tak jest bardzo zaawansowany technologicznie. Jak informują specjaliści naszego sklepu Cebit, smartband może monitorować różne funkcje życiowe, przeliczać spalone kalorie czy obliczać kroki z całkiem dobrą dokładnością.

smartwatch

Różnice między smartwatchem a smartbandem

Podstawową różnicę pomiędzy obydwoma urządzeniami widać bez konieczności analizowania ich specyfikacji technicznej – po prostu inaczej wyglądają. Smartwatche są wyraźnie większe i nawiązują formą do klasycznych zegarków, natomiast smartbandy to zgrabne gadżety na rękę z niewielkim wyświetlaczem.

Dużo ciekawiej robi się jednak po zajrzeniu „do wnętrza” tego sprzętu. Jak informują specjaliści naszego sklepu Cebit, modele przypominające zegarki w porównaniu z opaskami sportowymi:

  • mają wbudowaną pamięć, dzięki czemu można instalować na nich aplikacje,

  • często wyposażone są w elegancki pasek, dlatego stanowią ciekawy dodatek do odzieży,

  • z racji większego wyświetlacza dużo krócej mogą pracować na jednym ładowaniu baterii (smartwatch zwykle działa tylko kilka dni, kiedy to smartband wytrzymuje nawet miesiąc przy niezbyt intensywnej eksploatacji),

  • mają zaawansowany technologicznie software oraz hardware – często określa się je mianem miniaturowych smartfonów,

  • mogą mieć funkcję prowadzenia rozmów głosowych.

Podobieństwa między smartwatchem a smartbandem

To, że niektóre osoby zamiennie używają pojęć określających te urządzenia, wynika z faktu, że w pewnym sensie są one do siebie podobne. Jeśli potrzebujesz tego sprzętu głównie do monitorowania aktywności fizycznej oraz snu, zapewne wybierzesz smartband. Jednak wiele smartwatchy także posiada takie funkcje, choć są one niejako przy okazji. Jednak korzystanie z nich na co dzień nieco mija się z celem. Urządzenia te są dużo cięższe i przede wszystkim droższe, a łatwo je uszkodzić podczas uprawiania sportu.

Jednocześnie oba można połączyć ze smartfonem, aby odbierać powiadomienia czy odczytywać wiadomości SMS. Do tego zarówno smartwatche, jak i smartbandy wyposażone są w wodoodporne obudowy. Mając je na ręku, można nawet nurkować, choć do pewnej głębokości maksymalnej, zależnie od modelu.

Szukasz smartwatcha lub smartbanda? Sprawdź ofertę Cebitu!

Mamy nadzieję, że teraz już rozumiesz, co odróżnia od siebie te urządzenia i w efekcie łatwiej będzie Ci wybrać pomiędzy jednym z nich. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na smartwatch, czy smartband, planując zakup takiego sprzętu skorzystaj z oferty naszego sklepu Cebit. Mamy modele od najlepszych producentów, różniące się wyglądem, funkcjonalnością oraz ceną. Poznaj je wszystkie i zamów wybrany już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl