Microsoft Registered Refurbisher

Microsoft AEP - Authorized Education Partner

Obsługiwane płatności

obsługiwane płatności

PayU Raty

skorzystaj z leasingu on-line w 15 minut - Leaselink

Wymiana matrycy w laptopie – czy to niezbędne?

0
Wymiana matrycy w laptopie – czy to niezbędne?

Każdy użytkownik notebooka musi liczyć się z możliwością wystąpienia usterki jego ekranu. Zazwyczaj objawia się całkowitym brakiem obrazu, wyłączeniem podświetlenia lub występowaniem tzw. artefaktów, czyli np. kolorowych, poziomych lub pionowych pasków. Gdy dojdzie do takiej awarii, zwykle sprzęt wysyła się do serwisu w celu zlecenia wymiany matrycy. Jednak czy w każdym przypadku jest to absolutnie niezbędne? Być może bardziej opłaca się kupić kolejnego laptopa, nowego lub po leasingu? Sprawdź, co w tej kwestii radzą eksperci sklepu Cebit – zapraszamy do lektury!

Naprawa laptopa z uszkodzoną matrycą – na czym polega?

Uszkodzenie matrycy notebooka może wynikać z wielu różnych przyczyn. Często dochodzi do tego po zalaniu komputera, upadku z większej wysokości czy obicia w czasie transportu. Choć teoretycznie ekrany takie są naprawialne, tak w praktyce jest to skomplikowane oraz czasochłonne i w efekcie nieopłacalne.

Usunięcie tej usterki zwykle polega po prostu na wymianie wyświetlacza w laptopie. Taką decyzję serwis podejmie zawsze wtedy, gdy stwierdzi fizyczne uszkodzenie matrycy. Kluczowe w tym przypadku jest to, aby odpowiednio dobrać tę część do modelu notebooka. Sama czynność serwisowa jest stosunkowo prosta, ale wymaga wiedzy oraz użycia specjalistycznych narzędzi. Z tego powodu specjaliści sklepu Cebit odradzają robienia tego na własną rękę. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia sprzętu i narażenia się na dodatkowe koszty.

Warto jednak podkreślić, że czasem brak obrazu czy wyświetlanie artefaktów są niezwiązane z samą matrycą. Powodem takiego stanu może być m.in.:

  • przerwana lub naderwana taśma sygnałowa ekranu,

  • spalony układ odpowiedzialny za podświetlenie,

  • uszkodzenie karty graficznej.

Kiedy w takim razie warto oddać sprzęt do naprawy, a w jakich sytuacjach lepiej kupić kolejny laptop, po leasingu lub nowy?

Brak obrazu na matrycy laptopa – kiedy naprawa jest nieopłacalna?

Jeśli jesteś użytkownikiem dość wiekowego notebooka, cena matrycy do niego wraz z kosztem jej wymiany mogą przekraczać wartość całego sprzętu. Szczególnie drogie są ekrany dotykowe lub klasyczne, ale o dużej przekątnej bądź zaprojektowane z myślą o gamingu.

Jeśli więc masz komputer mobilny z usterką polegającą na braku obrazu, oddaj go do serwisu i poczekaj na wycenę naprawy. Gdy ją otrzymasz, sprawdź, ile kosztują laptopy nowe lub po leasingu – to najlepszy sposób na ocenę opłacalności wymiany matrycy w starym urządzeniu.

laptop-po-leasingu

Laptop po leasingu może kosztować mniej niż naprawa starego notebooka!

Awaria ekranu notebooka, szczególnie starego już modelu, może być świetną okazją do wymiany całego urządzenia na nowe. Rozwiązanie to będzie szczególnie opłacalne w przypadku zakupu laptopa poleasingowego. Jest to urządzenie używane, ale pochodzące z pewnego źródła i zwykle mające maksymalnie 3 lata. Przed sprzedażą przechodzi kompleksowe testy i w razie potrzeby jest serwisowane. Komputer po leasingu jest relatywnie tani, a przy tym otrzymujesz na niego gwarancję.

Warto kupić taki sprzęt, jeśli:

  • jego cena jest niższa lub porównywalna z kosztem wymiany matrycy w starym notebooku,

  • wydajność obecnie posiadanego laptopa jest już niezadowalająca,

  • potrzebujesz nowego sprzętu komputerowego w dobrej cenie, który będzie niezawodny i posłuży Ci przez długi czas.

Pamiętaj, że wymieniając matrycę w wiekowym komputerze mobilnym, musisz liczyć się z tym, że w niedługim czasie może dotknąć go kolejna awaria. Kupując laptopa po leasingu, otrzymujesz na niego gwarancję, mając pewność sprawnego działania przez długi czas!

Najlepsze laptopy poleasingowe znajdziesz w sklepie Cebit!

Jeśli więc stwierdzisz, że wymiana matrycy w notebooku będzie nieopłacalna, zamiast inwestować w stary sprzęt, kup nowy model. Laptopy po leasingu są niedrogie, a szeroki ich wybór znajdziesz w naszym sklepie komputerowym Cebit – sprawdź całą ofertę! Sprzedajemy komputery mobilne od najlepszych producentów i pochodzące z pewnego źródła. Są dokładnie sprawdzane i czyszczone, a potwierdzeniem ich doskonałego stanu technicznego jest długa gwarancja. Dzięki nam tanio wymienisz swój zużyty sprzęt komputerowy na dużo nowocześniejszy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl